TOPlist

Používáte Gmail? Pokud klepnete na tento podvodný odkaz, budete okradeni

gmail podvod
  • Podvodníci se vydávají za Google a cílí na službu Gmail
  • Dle e-mailu jste se měli zadat 18,25miliardtý dotaz ve vyhledávači
  • Ve skutečnosti nikoho Google za používání vyhledávání neodměňuje

Podvodníci na internetu zkoušejí okrást uživatele stále důmyslnějšími způsoby. Hackeři tentokrát využili jméno společnosti Google a cílí na uživatele, kteří využívají Gmail. Pokud na něj skočíte, můžete přijít o osobní údaje a teoreticky i o peníze.

O co přesně jde? Na Gmail vám může přijít falešný e-mail, který vás informuje o výhře v rámci programu Online Reward Program za to, že jste vyhledali 18,25miliardtý dotaz ve vyhledávači Google. Samozřejmě je to blbost, Google rozhodně uživatele neodměňuje za to, že používají jeho vyhledávač a odkaz vede na phisingový web, který se tváří jako oficiální web Googlu. Ten po vás vyžaduje zadání přihlašovacích a dalších osobních údajů, takže můžete přijít hlavně o osobní data.

Google už se k této situaci stihl vyjádřit a varoval uživatele, aby na odkaz v žádném případě neklikali. Možná si říkáte, že v dnešní době nemůže na něco takového nikdo skočit, ale opak je pravdou. Důvěřiví lidé mají opravdu pocit, že se stalo něco jedinečného a měli jen štěstí. Naprosto nejjednodušším způsobem, jak se před podobnými podvody bránit je použít selský rozum. V 99,99 % případů vám nikdo nedá nic zadarmo. Případně si znění zprávy dejte do vyhledávače. Pravděpodobně nebudete první, komu něco podobného přišlo.

Gmail
Gmail

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Přišel vám někdy podvodný e-mail?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)