Nová verze Gmailu integruje Úkoly Google

ukoly google gmail

Google dlouhou dobu ignoroval službu Tasks (v Česku Úkoly Google). Vypadalo to, že bude služba kompletně vypnuta, protože už společnost měla aplikaci Keep a připomínky v Inboxu a Asistentu Google, které měly totožné funkce. V minulém roce však z ničeho nic přišel redesign, objevila se nová aplikace a začal se podporovat Google Mail na webu. Nyní se Úkoly Google integrují i do mobilní aplikace Gmail.

Google Tasks nově naleznete i v aplikaci Gmail

Dalo by se říct, že jde o jednu z dalších funkcí, kterou Google převádí z Inboxu do Gmailu. Bohužel ale integrace není tak úplná, na co byli zvyklí uživatelé Inboxu. Emaily nově můžete rychle ukládat do úkolů. A to přes novou položku v menu. Pokud ale klepnete na tlačítko, tak se otevře samotná aplikace Google Tasks, případně obchod Play, pokud ji nemáte nainstalovanou.

Je to tak trochu otravné, obzvlášť pokud použijete “View Tasks”, v překladu ukázat úkoly, budete muset neustále přepínat mezi dvěma aplikacemi. V Inboxu jste si je mohli rovnou zobrazit. Nová funkce je dostupná v poslední verzi Gmailu, zároveň ji ale musí Google aktivovat na straně serveru, takže je dost možné, že i po stažení nové verze, ji stále nebudete mít k dispozici.

Gmail
Gmail
Google Tasks
Google Tasks

Používáte Úkoly Google?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)