Další “odlehčená” Google Go aplikace má 500 milionů stažení

Gmail Go 500 milionů stažení Obchod Play

Možná to ani nevíte, ale americký Google vydává v rámci série “Go” nejen odlehčenou a svižnější verzi celého systému Android, ale také několik stěžejních aplikací se stejnými vlastnostmi. Nachází uplatnění v těch nejlevnějších a nejméně technicky vybavených přístrojích. Mezi tyto aplikace patří například i e-mailový klient Gmail Go, který si nyní připsal velmi vysoký milník v databázi Obchod Play. 500 milionů stažení.

Gmail Go Obchod Play 500 milionů stažení

Z celkového hlediska jde o velmi úctyhodný počin, i když je aplikace předinstalována v Android Go telefonech. Ty se logicky starají o většinu stažení. Půl miliardy instalací a teoreticky i uživatelů je ale i tak pro nástroj, který je vlastně jen omezenější náhradou za plnohodnotnou Google aplikaci, rozhodně slušný výkon. A i majitelé výkonnějších telefonů po této aplikaci touží, což dokazuje i nevole rozpoutaná poté, co Google instalaci aplikace skrze Obchod Play omezil skutečně jen na velmi slabé mobily.

Gmail Go
Gmail Go

Pokud chcete aplikaci vyzkoušet, můžete sáhnout třeba po variantě na APK Mirror. V oficiálním obchodě se vám totiž s největší pravděpodobností stáhnout nepodaří, což zmíněnému číslu ještě přidává na důrazu. Gmail Go se s překonáním tohoto milníku vyrovnal například kolegům Google Maps Go a Google Go (základní vyhledávací aplikace).

Kterou Go aplikaci jste už vyzkoušeli?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)