Google klávesnice Gboard zavádí nové písmo a grafické téma

gboard-nove-pismo

Oblíbená a velmi rozšířená softwarová klávesnice Gboard od Googlu prochází další viditelnou změnou. Uživatelé aktuální beta verze s označením 9.8.07.328163918-beta-arm64-v8a hlásí upravené písmo (font) a také trochu jiné grafické zpracování témat. O obou novinkách se už mluvilo před několika týdny, teď podle všeho dochází k postupnému zavádění. V případě nového fontu jde o trochu silnější a rozpoznatelnější znaky, což si zatím uživatelé převážně chválí. Nové písmo pro Gboard je rozhodně čitelnější. Standardní Google Sans navíc ladí nejen se systémovým písmem v Pixel telefonech, ale i s jinými aplikacemi amerického giganta.

Gboard klávesnice nové písmo

Nové téma je naopak předmětem diskuzí mezi spokojenými a zklamanými uživateli. Některým například vadí, že není možné vybrat, které téma má být přiřazeno jako tmavé a které jako světlé. Dostupné jsou přitom varianty s bílým i černým pozadím a také s tmavě šedým. Pokud se chcete nejen k této novince dostat co nejrychleji, přidejte se mezi beta testery Google klávesnice. Ne všichni ale momentálně v Gboard nové písmo vidí.

Gboard - the Google Keyboard
Gboard - the Google Keyboard

Jak se vám líbí nové písmo v Google klávesnici?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)