Tak tohle bude sranda. Google klávesnice nabídne kombinování emoji

Gboard kombinování emoji kitchen

Nabídka oficiálních emoji symbolů je extrémně pestrá a brzy se do ní dokonce vydá dalších 65 prvků, i přesto nám ale v paletě mohou některé reakce chybět. Jestli jste například někdy akutně zatoužili poslat někomu hovínko se srdíčkem, museli jste za sebe naklikat dvě ikonky. To už teď nebude nutné, protože Google přichází s novou “Emoji kuchyní”. Nový nástroj bude součástí standardní aplikace Gboard (klávesnice od Google) a jeho účelem bude právě kombinování různých emoji mezi sebou.

Gboard Emoji KitchenAnimace se spustí po kliknutí

Při psaní budete mít možnost vybrat základní emoji prvek a klávesnice vám nabídne další různé kombinace, které z něj budou vycházet. Tím se paleta extrémně znásobí. Varianty namixovaných emoji reakcí mají na svědomí přímo designéři Googlu. “Emoji jsou tu už pěkně dlouho a lidé touží s nimi experimentovat jako třeba se slovy. Míchat je dohromady, převádět podstatná jména na přídavná trhat je na kusy nebo vytvářet úplně nová. Řeč je stejně kreativní jako umění nebo hudba. S Emoji kuchyní se stane vaše klávesnice bohatou paletou, se kterou se můžete vyřádit,” komentuje spuštění novinky Google na svém blogu.

Gboard emoji kitchen 1

Kombinování reakcí v Emoji Kitchen už pomalu putuje do Gboard klávesnic pro všechny Android uživatele. Pokud chcete možnost vyzkoušet teď hned, můžete si stáhnout beta verzi této klávesnice. Namixované emoji můžete využít ve všech kompatibilních aplikacích. Patří mezi ně třeba Gmail, Zprávy (od Google), Messenger, Snapchat, Telegram nebo WhatsApp.

Jaké emoji si namícháte jako první?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)