V normě Unicode je 65 nových emoji. Dočkáme se třeba bobra nebo kýblu

nová emoji unicode 2020

Norma Unicode, která stanovuje databázi standardizovaných znaků a symbolů pro počítačový komunikační svět, obsahuje nově o 65 emoji více. Pokud nevíte, co to vlastně je, tak zjednodušeně řečeno kombinace smajlíků a emotikonů, které můžete třeba na chytrém telefonu posílat v textovém poli namísto klasických písmenek. S tím rozdílem, že emoji nejsou omezena jen na tváře a emoce. Vyobrazují v malých ikonkách i běžné předměty, aktivity, zvířata nebo symboly. Produkce a správa těchto symbolických prvků se řídí právě zmíněnou normou, aby v tom nebyl nepořádek a systémy měly ideálně stejné sady. Další nová emoji pro rok 2020 se v Unicode objevila teď na konci ledna.

nova-emoji-2020.jpg

Jde konkrétně o sadu v13.0, která byla aktualizována poslední lednový den. Přibyly ikonky v celkem 28 podkategoriích, nejvíce pak v sekci “domácnost”. Tam se objevila emoji pro výtah, zrcadlo, okno, gumový zvon, past na myši, kýbl a zubní kartáček. Celkem 13 novinek je v kategorii “zvířata a příroda”, kde můžeme očekávat třeba černou kočku, mamuta, bobra, tuleně, švába, mouchu nebo rostlinu v květináči.

Kompletní výčet všech novinek najdete přímo na webu Unicode. A jestli jste to doposud nevěděli, tak námět na nové ikonky může podat kdokoli. Stačí se řídit instrukcemi, poslat specifikace a v Unicode mohou být nějaká nová emoji i přímo od vás. V poslední vlně například slavili úspěch zástupci transgender komunity, kterým se do sady podařilo prosadit jejich vlajku a symbol.

Tipnete si, kolik různých emoji jste za život použili?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)