Gboard opět inovuje, zlepší se návrhy slov a přidá Google Assistant

Gboard novinky google assistent návrhy textu

Nová, prozatím testovací verze klávesnice od Google, Gboard v8.5 přináší další zajímavé novinky. Vývojáři se u klávesnice tentokrát zaobírali především návrhy slov. Gboard by nově pro návrhy měla využívat i aplikace třetích stran a přidat možnost využití služby Google Assistant. Mimoto přináší estetické změny a odstraňuje funkci GIF camera.

Všechny zmíněné funkce a změny jsou prozatím stále ve fázi testování, může se tak stát, že se do finální verze aplikace umístěné v Google Play nikdy nedostanou, nebo se jejich funkcionalita změní.

V čem bude GBoard v8.5 jiná?

Součástí nové verze GBoard již nadále nebude GIF camera, tedy nástroj pro vytváření vlastních GIFů přímo v klávesnici. Na odebrání této funkce klávesnice Google upozorňovala již od verze 8.2. Důvodem pro její ukončení byl pravděpodobně nedostatečný zájem uživatelů, přičemž se k řadě z nich dostala až v posledních několika týdnech. Kromě odstranění této funkce dochází také k drobné estetické změně. Ikona smajlíka označující emotikony, samolepky, GIFy a další grafiku bude nyní barevně zvýrazněna stejně jako klávesa pro odřádkování textu (v souvislosti s vaším barevným schématem). Mezi zásadní změny pak patří vylepšené návrhy slov, které budou pro svou funkci využívat i dalších aplikací, naistalovaných v zařízení a integrace služby Google Assistant.

gboard návrhy slov změna vzhledu

GBoard a Google Assistant usnadní sdílení informací

Služba Google Asisstant se pomalu ale jistě začíná stávat součástí všech aplikací z portfolia Google. Nejnovější verze GBoard se vší pravděpodobností umožní uživatelům využívat Google Assistant přímo v rámci klávesnice. V praxi by to tak znamenalo, že si uživatelé mohou vyhledat informace o nejbližší restauraci, nebo filmu v kině a rovnou je v rámci zpráv sdílet z klávesnice Google. Dle aktuálních informací by funkce v Gboard měla fungovat stejně jako integrace Google Assistant do Google Messages. Jedná se tak v podstatě o další způsob psaní hlasem. Akorát že se nebude psát to, co budete diktovat, nýbrž výsledek hledání Asistenta Google.

Gboard - the Google Keyboard
Gboard - the Google Keyboard

Dalším experimentem, který je aktuálně v hledáčku GBoard se týká zlepšení pro návrhy slov v textu. Návrhy by nyní měly být doplněny o sugesce aplikací třetích stran. O které aplikace by se přesně mělo jednat prozatím není známé, dá se však předpokládat, že Google vytvoří jakýsi seznam aplikací, z kterého bude moct klávesnice čerpat. Příkladem využití může být již dlouho používaná spolupráce s kontakty, kdy vám návrhy zobrazují jména, která v nich máte uložená.

Zaujala vás kombinace GBoard a Google Assistant?

Zdroj: AndroidPolice

 

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

google assistant cestina

Google Assistant umí česky, ale nechce

Články David Trlica David Trlica
3 min. uložit na později

Komentáře (4)