Tuhle vychytávku u klávesnice Gboard nepotřebujete. Nebo ano?

Gboard
  • Gboard nabízí možnost „obarvení“ oblíbených smajlíků
  • Nejnovější betaverze oblíbené klávesnice jde s korektností dál
  • Už jsme viděli zajímavější novinky, třeba se dočkáme příště

Gboard je pravděpodobně nejoblíbenější klávesnicí ve světě operačního systému Android. Její vývoj sledujeme neustále, minule jsme vám ukázali snadnější změnu velikosti, což je šikovná novinka. Nad některými inovacemi se ale našinec spíše pousměje… Právě taková se skrývá v nejnovější betaverzi klávesnice Gboard. Co se změnilo ve světě smajlíků a emotikonů?

Gboard

Na první pohled nic, žádné nové smajlíky Google klávesnice nenabízí. A pořád máte možnost u vybraných smajlíků změnit jejich odstín tak, aby vám co nejvíce vyhovoval (ať už k tomu máte jakékoliv důvody, žijeme v hyperkorektní době). Google se ale rozhodl tuto změnu lidem usnadnit – jakmile si vyberete nový odstín u jednoho z podporovaných emotikonů, změní se vám automaticky odstín všech, které tuto úpravu podporují. Dříve jste museli (pokud jste tedy chtěli a stálo vám to za tu námahu) měnit smajlíky jednotlivě, nyní to zvládnete během pár vteřin. Skvělá věc, nemyslíte?

Gboard - the Google Keyboard
Gboard - the Google Keyboard

Pokud chcete mít k dispozici nejnovější verze Gboard jako první, můžete se přímo v Obchodu Play přihlásit k testování betaverzí. A pokud si pouze chcete jednorázově stáhnout novou verzi Gboard s korektnějšími smajlíky, můžete si instalační soubor stáhnout například z APKMirror. Snad si pro nás vývojáři příště připraví užitečnější novinku.

Na co by se měli vývojáři Gboard zaměřit příště?

Zdroj: androidcentral, vlastní

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)