Garmin Viago: zbrusu nová navigace pro Android. Offline mapy nyní s 50% slevou!

garmin_viago_ico

Garmin je ve světě “krabičkových” navigací zavedenou značkou a spolu s TomTomem dlouhé roky zárukou propracovaných aplikací a kvalitních mapových podkladů. Zatímco TomTom vydal aplikaci pro Android již v říjnu 2012 (viz zprávička Navigace TomTom je dostupná v Obchodě Play!), značku Garmin si uživatelé telefonů a tabletů se zeleným robotem ve znaku mohli užívat jen skrze aplikaci Navigon. Bývá přitom takřka pravidlem, že čím “značkovější” je navigační software, tím je také dražší – TomTom Evropa přijde na 1755 Kč, za NAVIGON Europe zaplatíte 1647 korun.

Garmin včera večer vydal do Obchodu Play svou novou aplikaci Viago, kterou hodlá propagovat akčními cenami, sníženými na polovinu. Uživatelé si mohou připravit 25 Kč za samotnou aplikaci a dalších 200 Kč za offline mapové podklady, pokrývající celou Evropu. Garmin Viago s offline mapami Evropy tak přijde na doslova symbolických 225 Kč, což je více než lákavá nabídka. Sleva přitom platí až do 13. července.

Garmin víago™ for Android — Navigation app tailored to fit your needs

Garmin víago™ for Android -- Navigation app tailored to fit your needs

Po ukončení zaváděcích cen bude aplikace stát 1,99 dolarů (cca 40 Kč) a jednotlivé mapové podklady, které se dají pořídit skrze nákup v aplikaci, se mají pohybovat v rozmezí od 4,99 do 19,99 dolarů (tj. od 101 do 405 Kč).

Výběr a nákup mapových podkladů Výběr a nákup mapových podkladů

Výběr a nákup mapových podkladů Výběr a nákup mapových podkladů

Výběr a nákup mapových podkladů Výběr a nákup mapových podkladů

Navigaci jsme hned včera zakoupili a nainstalovali na redakční Samsung Galaxy SIII, na kterém ji v současné době testujeme. První dojmy jsou poměrně dobré – aplikace, až na pomalý start, funguje svižně a plynule, plánování trasy je logické a rychlé. Uživatelské rozhraní ovšem v některých směrech připomíná poslední verze iOS, nechybí ani hlasové pokyny v češtině (Eliška) a slovenštině (Zelmíra). Pochválit musíme intuitivní prostředí, ve kterém není těžké se orientovat – v centru pozornosti je samozřejmě zobrazení mapy, v postranním panelu po levé straně je nabídka, kde patrně budete začínat veškeré své cesty. Cílem může být adresa, město, křižovatka, bod zájmu, nebo zeměpisné souřadnice, případně je možné navigovat na kontakt z adresáře. Před výběrem destinace je zobrazena očekávaná předpověď počasí pro dané místo na další tři dny. Oblíbené cíle lze uložit a později rychle vyvolat, pozitivně hodnotíme také možnost plánování trasy skrze více bodů. Z hlediska možností nastavení lze volit mezi kratším časem a kratší vzdáleností, Viago umí objíždět dálnice, placené silnice, trajekty, pruhy pro auta s více pasažéry a nezpevněné silnice.

V průběhu navigace je v levém dolním rohu zobrazována aktuální a nejvyšší povolená rychlost v daném místě, v horní liště čas příjezdu, vzdálenost a zbývající čas do cíle, na složitějších křižovatkách se objeví asistent řazení v jízdních pruzích. Aplikace má drobné problémy s diakritikou – znaky s nabodeníčky jsou v seznamech řazeny až na konci.

Kromě mapových podkladů lze přímo v aplikaci zakoupit také další funkce, jako jsou dopravní informace Traffic Live, které přijdou na 200 Kč, či varování před radary a dopravními kamerami (s možností doplňování databáze uživateli), taktéž za 200 Kč. Za tu samou cenu je možné pořídit také Garmin Real Directions – používání “přirozeného jazyka”, jako například pokyny “odbočte vpravo na most” či “vedle věže se držte vlevo”. Za další příplatky lze zakoupit třeba mluvené názvy ulic (netušíme, zda jsou k dispozici i v češtině) a 3D modely budov. Celkem je k aplikaci možné přikoupit 17 různých položek.

Ceny offline mapových podkladů pro Garmin Viago

  • Evropa – 200 Kč
  • Austrálie – 200 Kč
  • Latinská Amerika – 200 Kč
  • Střední Východ – 200 Kč
  • Rusko – 200 Kč

Příplatková funkce Traffic Live Příplatková funkce Traffic Live

Příplatková funkce Alert Live Příplatková funkce Alert Live

Příplatková funkce Real Directions Příplatková funkce Real Directions

Aplikaci Garmin Viago v současnosti podrobujeme redakčnímu testu, s jehož výsledky vás seznámíme během několika dnů na stránkách portálu SvětAndroida v zevrubné recenzi.

aa1d4e117c0d78d0005dcc6bbd4e9cec?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Zdroje: Android Police, Droid Life.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (51)