Menu

Garmin pro Android? Ne! Monterra – navigace Garmin s Androidem

Dalo by se říci, že před nástupem chytrých telefonů, se kterým přišel i nespočet navigačních aplikací, se svět dělil na tři tábory: první fandila navigacím TomTom, druhá Garminu a třetí navigaci nepoužívala či nepotřebovala.

Zatímco první se již TomToma pro Android dočkali – program TomTom Evropa dospěl do verze 1.2, která umožňuje uložení map i přesun aplikace na paměťovou kartu – příznivci Garminu zatím “tu svou” navigaci pro chytrý telefon nedostali.

Fakt, že Garmin operační systém Android zcela neignoruje, potvrzuje představení turistické navigace Garmin Monterra, na které běží právě operační systém se zeleným robotem ve znaku. Z technického hlediska se jedná o přístroj se 4″ obrazovkou, možností připojení skrze Wi-Fi a plnohodnotným přístupem k Obchodu Play.

Garmin Monterra

Garmin Monterra

Zařízení je dle tvrzení výrobce robustní a vodotěsné, obsahuje řadu senzorů, včetně tříosého kompasu, akcelerometru a gyroskopu, barometrického výškoměru a UV senzoru. Pro zjištění polohy komunikuje se satelitními geolokačními systémy GPS a GLONASS.

Z dalších parametrů jmenujme 8Mpx fotoaparát schopný pořizovat videa v rozlišení 1080p, Bluetooth 3.0, NFC a kompatibilitu s ANT+ pro komunikaci s dalším příslušenstvím.

Jednou z funkcí Garmina Monterry je 3D MapMerge, která umí kombinovat několik druhů map, jako jsou TOPO, běžné mapové podklady nebo satelitní mapy.

Garmin Monterra

Garmin Monterra

Monterra odstartuje na pultech obchodů s cenovkou 649 dolarů (cca 12 800 Kč), nebo 699 dolarů (cca 13 800 Kč) s podklady Navteq v průběhu třetího čtvrtletí tohoto roku.

Další informace najdete na oficiálních stránkách.

Zdroj: Android Central.

 

Komentáře

Štěpán

Štěpán

26.6.2013 7:39

Další skupinou jsou příznivci iGo, kteří pláčou doteď.

jokot

26.6.2013 8:42

Už dávno je garmin na android. Naj gps je navigon a igo primo 100%na android.

hudasp

hudasp

26.6.2013 9:20

Jupí, už se těším, až z toho vypreparujou aplikaci Garmina. To se bude túristovat.

Ondra

Ondra

26.6.2013 9:47

hudasp: myslím, že to není jen o aplikaci, ale i o HW – třeba spolupráce se senzory, které má exkluzivně Monterra
Jinak mě na Monterra těší několik věcí oproti Androidu s mapama:
– transreflective TFT displej s výbornou čitelností na přímém slunci, což je něco, v čem vynikají i současné navigace Garmin – možnost využívat většinu času bez podsvětlení
– výdrž na baterie až 22 hodin (což v pohodě stačí na jeden až dva celodenní výlety) s možností vybrat si buď Li-Ion aku nebo tři tužkovky AAA (výborné jsou Sanyo Eneloop)
– odolnost proti nárazu, prachu a vodě (krytí IPX7)
Tohle jsou věci, pro které si Gramin kupuju, není to jen o SW a mapách :-)

hudasp

hudasp

26.6.2013 10:34

Jasně, že není. Ale když si jako já nechceš kupovat vyloženě stroj na to, ale vystačíš si se smartphonem, tak SW z tohoto bude jistě zajímavej jako zajímavá alternativa k Locusu a podobným aplikacím. Plus se samozřejmě počítá skvělá TOPO mapa ČR.

Mumineek

26.6.2013 10:45

No doufam ze Garmin preci jen nekdy bude, protoze ta zlodejska banda ze Sigicu uz mi pije krev dostatecne dlouho.

capo

capo

26.6.2013 11:31

No jsem zvědav na bližší info o rozlišení displaye a výkonu procesu. Není nic horšího pro plánování, než dlouhé překreslování při scrollování. Dostatek RAM by teoreticky umožnil používat i větší JNX mapy vytvořené z bitmap, které jsou, ať si každý říká co chce, jednoznačně výrazně přehlednější.
To že má ANT+ je super, ale Oregony mají ANT+ např taky a marketingově mají zaplou podporu jen pro kadenci na kole, nikoliv pro rychlost, což mi třeba hodně vadilo. Takže by mě zajímal větší detail, ale ono to vyplyne s první detailní recenze….

liposh

liposh

26.6.2013 15:35

Navigace jsou pro bábovky. My, profíci, používáme autoatlas (a na volání Nokii 3310) To je náčiní pravých gentlemanů.

JirkaS

JirkaS

26.6.2013 15:41

autor, Mumineek: Jak už říkal jokot, Garmin navigaci pro Andorida má, je normálně na Google Play a jmenuje se Navigon.

RSS (komentáře k článku)