Garmin pro Android? Ne! Monterra – navigace Garmin s Androidem

garmin_ico

Dalo by se říci, že před nástupem chytrých telefonů, se kterým přišel i nespočet navigačních aplikací, se svět dělil na tři tábory: první fandila navigacím TomTom, druhá Garminu a třetí navigaci nepoužívala či nepotřebovala.

Zatímco první se již TomToma pro Android dočkali – program TomTom Evropa dospěl do verze 1.2, která umožňuje uložení map i přesun aplikace na paměťovou kartu – příznivci Garminu zatím “tu svou” navigaci pro chytrý telefon nedostali.

Fakt, že Garmin operační systém Android zcela neignoruje, potvrzuje představení turistické navigace Garmin Monterra, na které běží právě operační systém se zeleným robotem ve znaku. Z technického hlediska se jedná o přístroj se 4″ obrazovkou, možností připojení skrze Wi-Fi a plnohodnotným přístupem k Obchodu Play.

Zařízení je dle tvrzení výrobce robustní a vodotěsné, obsahuje řadu senzorů, včetně tříosého kompasu, akcelerometru a gyroskopu, barometrického výškoměru a UV senzoru. Pro zjištění polohy komunikuje se satelitními geolokačními systémy GPS a GLONASS.

Z dalších parametrů jmenujme 8Mpx fotoaparát schopný pořizovat videa v rozlišení 1080p, Bluetooth 3.0, NFC a kompatibilitu s ANT+ pro komunikaci s dalším příslušenstvím.

Jednou z funkcí Garmina Monterry je 3D MapMerge, která umí kombinovat několik druhů map, jako jsou TOPO, běžné mapové podklady nebo satelitní mapy.

Monterra odstartuje na pultech obchodů s cenovkou 649 dolarů (cca 12 800 Kč), nebo 699 dolarů (cca 13 800 Kč) s podklady Navteq v průběhu třetího čtvrtletí tohoto roku.

Další informace najdete na oficiálních stránkách.

Zdroj: Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)