Garmin chystá levnější sportovní hodinky s AMOLED displejem a 11denní výdrží

garmin-forerunner
  • Garmin se chystá osvěžit portfolio levnějších běžeckých hodinek
  • Model Forerunner 165 dostane AMOLED displej s vyšším rozlišením
  • K dispozici bude ve dvou verzích a na trh se zřejmě dostane již brzy

Garmin se připravuje na rozšíření nové verze aplikace Connect mezi další uživatele a současně pracuje na chytrých hodinkách Forerunner 165, které se stanou dalším členem oblíbené běžecké řady. S nejvyšší pravděpodobností půjde o nástupce hodinek Forerunner 55, jež na trh zamířily už v roce 2021 a cílily na méně náročné sportovce.

Americký výrobce aktualizoval své portfolio hodinek Forerunner střední a vyšší třídy v minulém roce. Nyní je tedy pěkné slyšet, že se konečně dočkáme i nového cenově dostupnějšího kousku. Informace o chystaných Forerunner 165 přinesl server Fitness Tracker Test, jenž o nich nalezl podrobnosti přímo na webu Garminu, kam byly nejspíš omylem umístěny s předstihem.

Garmin Forerunner 165

Forerunner 165 dorazí ve dvou provedeních – kromě klasické verze bude k dispozici také dobře známá varianta Music, jež uživatelům umožňuje za příplatek ukládat hudbu přímo do hodinek a přehrávat ji ve sluchátkách pomocí Bluetooth. Nicméně, spokojit se budete muset se 4GB interním úložištěm.

Dalším klíčovým aspektem hodinek bude větší 1,2palcový AMOLED displej, jenž se pochlubí rozlišením 390×390 pixelů a lepšími barvami. Těšit se také můžeme na velice slušnou výdrž čítající až 11 dní. Při neustálém používání GPS se však maximální doba provozu sníží na pouhých 19 hodin. Portál Fitness Tracker Test hovoří také o barometrickém výškoměru nebo modernějším PPG senzoru.

Zatím bohužel není jasné, kdy se hodinky dostanou na trh. Jejich uvedení na webu samotné společnosti je nicméně jasným signálem toho, že od samotného vydání nejsme příliš vzdáleni. Co se pak týče ceny, bavit bychom se mohli o částce kolem 280–300 eur, což v přepočtu činí zhruba 7 000–7 500 Kč v přepočtu. Hudební model pak může být o dalších 50 eur (1 250 Kč) dražší. Objektivně se dá říct, že jsou hodinky poměrně drahé, ale ve srovnání s o něco lepšími Forerunner 265, které se v Česku prodávají za asi 10 500 Kč, bude je spekulovaná cena připravovaného modelu posvícením.

Garmin Forerunner 265

Jaké chytré hodinky používáte vy?

Zdroj: Fitness Tracker Test

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)