Galaxy Z Fold4 s Windows? Takto vypadá práce dvou launcherů

Samsung Galaxy Z Fold4 Windows Phone launcher

Chytré telefony s mobilní verzí operačního systému od Microsoftu už jsou oficiálně minulostí, nicméně čas od času se objeví zařízení, u kterého se automaticky nabízí otázka “Jak by tohle vypadalo, kdyby v tom běžely Windows?”. Děje se tak hlavně u tabletů a telefonů s velkými displeji, na kterých by vynikly nejen ikonické dlaždice, ale případně i klasické zobrazení s tapetou a spodní lištou s nabídkou Start. Přesně tato dvě známá Windows prostředí mohou fungovat i v novince Samsung Galaxy Z Fold4.

YouTuber Mark Spurrell v jednom ze svých posledních videí prakticky předvedl, jak je možné v posledním vlajkovém ohebňáku od Samsungu Windows “spustit”. Uvozovky jsou na místě, jelikož zdánlivý vzhled systému Windows ve skutečnosti zajišťují dva samostatné launchery. Jeden pro každý displej této skládací novinky.

Square Home
Square Home

Prvním je Square Home, který na vnější obrazovce schovává Android funkce a aplikace za dlaždice ve stylu Windows Phone. Ve videu je zmíněno například i vtipné ukrytí prohlížeče Chrome za ikonu konkurenčního Microsoft Edge. Druhým nástrojem je Win-X Launcher, jehož posláním je úprava obsahu na velkém ohebném displeji. V tomto případě je k dispozici plně dotykové prostředí s klasickým spodním panelem nástrojů, tlačítkem Start a nabídkou aplikací.

Win-X Launcher
Win-X Launcher

Zmíněné launchery nejsou žádnou žhavou novinkou, nicméně v kombinaci s Galaxy Z Fold4, jeho proporcemi a také výpočetním výkonem působí na první pohled opravdu skvěle. Může jít o zajímavé řešení pro fanoušky Windows a nadšence do ohebných telefonů.

Kolik jste vyzkoušeli Windows telefonů?

Zdroj: Mark Spurrell

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)