Jak kvalitní “selfíčka” dělá Galaxy Z Flip? Žebříček DxOMark má odpověď

galaxy-z-flip-test-selfie-fotoaparatu-dxomark

Chytrý telefon Samsung Galaxy Z Flip v sobě spojuje dva zajímavé technologické proudy. Jde hlavně o první telefon jihokorejské značky, který má ohebný displej ve “véčkovém” designu. Což je pro většinu uživatelů mnohem praktičtější varianta než u dřívějšího Galaxy Fold. Tomu se vůbec nedivíme. A i přesto, že jde o jeden z prvních telefonů s ohebným displejem a dal by se čekat zájem hlavně od zvědavých technofilů, Samsung jeho barvami a propagací zacílil spíš na dámské kabelky než na pánské kapsy. Takové zaměření pak automaticky dává tušit, že fotoaparáty v telefonu asi nebudou úplná špička a záležet bude hlavně na té přední. V hodnocení známého serveru DxOMark získalo hlavní (zadní) duo fotoaparátů 105 bodů a telefon s tímto skóre uzavírá první třicítku. Jak si v DxOMark testu vedla zadní selfie kamera Galaxy Z Flip?

Galaxy Z Flip selfie DxOMark

Zatímco na zádech má Z Flip dvojici senzorů 12 Mpx klasický + 12 Mpx ultraširoký, vepředu je vybavený foťákem s rozlišením 10 megapixelů. S ním dokázalo ohebné “véčko” od Samsungu získat 83 bodů, což v této kategorii stačí na aktuálně dvacáté místo. Telefon byl pochválen například za příjemné a živé barvy, přesnou expozici, práci s šumem ve venkovních prostorách a kvalitu blesku. Mezi zápory patřily horší detaily, nedokonalé zaostření tváře na blízko, vyvážení bílé a hlavně neuspokojivý “bokeh” mód. Celkově DxOMark udělil selfie kameře telefonu Galaxy Z Flip 82 bodů za focení a 86 za video. Mobil tak v žebříčku hodnocení předních kamer sousedí s Galaxy A71 a Apple iPhone XS Max.

Jako moc vám záleží na kvalitě selfie kamery v telefonu?

Zdroj: DxOMark

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)