I u koupě Galaxy S8 hrajete loterii. Nemusíte mít stejnou paměť

S8 pamet flash

Společnost Samsung řeší podobný problém, se kterým se setkal Huawei před několika týdny. Na oficiálním webu a v informačních materiálech jste ještě do včerejšího dne mohli vidět, že Galaxy S8 má paměť UFS 2.1. Nyní se ale zjistilo, že tomu tak není.

Paměť v Galaxy S8 se liší

Samsung ve svých Galaxy S8 telefonech používá dvě verze pamětí, jednak UFS 2.1, kterou od představení uváděl v informačních materiálech, pak se ale objevují verze, které mají paměť UFS 2.0. Což je starší a pomalejší verze paměti. Nicméně nejedná se o tak velký problém, jako v případě společnosti Huawei, která také u svého vlajkového modelu P10, má odlišné paměti.

Samsung-Galaxy-S8

Je to kvůli tomu, že Huawei používá i eMMC 5.1, které je mnohem pomalejší než obě verze pamětí UFS. Druhá odlišná věc je v tom, že Samsung si podobnou věc jistí. A to tím, že uvádí informací o tom, že specifikace se můžou kdykoliv změnit bez nějakého oznámení.

Nicméně zákazníci mají plné právo být naštvaní, obzvlášť když společnost Samsung automaticky ve specifikacích uváděla nejlepší paměť. Ta se ale nedostane do všech zařízení. Podle posledních informací se různé paměti týkají jak verzí se Snapdragonem 835, tak i Exynos verze, která se prodává v Evropě.

Vadí vám různé druhy pamětí u vlajkových modelů, jak to dříve předvedl Huawei a nyní i Samsung?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)