Samsung dal Qualcommu košem. Všechny verze Galaxy Note 20 dostanou Exynos 992

samsung exynos 992

Na konferenci Samsung Tech Day v říjnu loňského roku oznámila společnost svou novou vlajkovou loď na poli čipsetů – Exynos 990. Tento čipset je vyráběn skrz 7nm technologii a disponuje dvěma velkými jádry M5, dvěma středními Cortex A76 a čtyřmi malými Cortex A55. Poprvé se objevil v řadě Galaxy S20, kde na něj však zákazníci nadávají. Je totiž méně úsporný a nedosahuje takového výkonu, jako Snapdragon 865. Tento problém má řešit nadcházející revize Exynos 992, která se objeví v Galaxy Note 20.

Exynos 992 pro všechny. Bez výjimky

Původně měl v novém Galaxy Note tikat stejný čipset, tedy Exynos 990, ovšem Samsung rozhodnutí přehodnotil. Nový Exynos 992 bude vylepšenou verzí současné vlajkové lodi, ovšem bude se vyrábět skrz 6nm technologii. Má nabídnout energeticky účinnější konstrukci a také mírné zlepšení výkonu. Právě oproti Snapdragonu 865 má být asi o 3 % výkonnější. Zároveň by se měl tento čipset objevit ve všech verzích telefonu, takže to vypadá, že dal Samsung Qualcommu košem.

samsung exynos 992

Pokud se spekulace naplní a nový čipset bude skutečně energeticky méně náročný a minimálně stejně výkonný, jako právě Snapdragon 865, nikdo s tím zřejmě nebude mít problém. Naopak. Evropští i další zákazníci, kteří mají k dispozici pouze horší Exynos variantu se nebudou cítit utlačováni. Tato politika jihokorejského giganta byla přinejmenším divná. Takže je dobře, že je s ní zřejmě konec.

Co říkáte na novou strategii Samsungu?

Zdroj: XDA Developers

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)