Objevily se údajné specifikace displejů Galaxy Note 20. Budou uspokojivé?

Galaxy Note 20 120 Hz

Poslední měsíce byly při představování nových telefonů mimo jiné ve znamení navyšování obnovovací frekvence displejů. Za standard lze nyní považovat 60 Hz a výrobci se postupně uchylují k vyšším a vyšším hodnotám. Ještě nedávno se hlavně herní telefony chlubily frekvencí 90 Hz, teď už je i v běžných vlajkových telefonech displej s frekvencí 120 či dokonce 144 Hz. Významný podíl má na tomto jihokorejský Samsung, který naladil na 120 Hz displeje v celé své poslední řadě Galaxy S20. Stejné obnovovací frekvence bychom se měli pochopitelně dočkat i u nadcházející série Note 20. Nové manažerské telefony mají navíc eliminovat zbývající překážku, které byly u telefonů S20. U nich (zatím) nefunguje maximální frekvence u nejvyššího rozlišení a je také limitována teplotní ochranou. Nové telefony Samsung Galaxy Note 20 mají zvládat 120 Hz i s maximálním rozlišením. Společně s detailnějšími parametry pro jednotlivé modely to na Twitteru odhalil spolehlivý tipér Ross Young.

galaxy note 20 benchmark

U základního modelu se prý máme těšit na displej o velikosti 6,42 palce. Je to o dvanáct desetin více než u Note 10. Rozlišení bude 2345 x 1084 pixelů, což znamená poměr stran 19,5:9. Obrazovka má být vyrobena za pomocí LTPO (low-temperature polycrystalline oxide) a slibuje tak velmi dobrou efektivitu ve všemožných situacích. Jemnost displeje bude 404 PPI. Frekvenci 120 Hz má mít pochopitelně také Galaxy Note 20 Plus. Tento telefon má mít displej o velikosti 6,87 palce, rozlišení 3096 x 1444 pixelů (poměr stran 19,3:9) a jemnost 497 PPI. I tady má být samozřejmě použito LTPO. Poslední zajímavou informací od Rosse Younga je, že se nedočkáme Galaxy Note 20 ve verzi Ultra. Namísto toho prý bude Galaxy telefonům vládnout nový Fold 2.

Co říkáte na odhalené specifikace?

Zdroj: Twitter, Twitter, Twitter

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)