TOPlist

Fototest Nokia 8 Sirocco vs Samsung Galaxy S9+ vs Huawei P20 Pro

fototest nokia 8 sirocco vs Samsung Galaxy s9 plus vs huawei P20 pro

Jako poslední část zde máme fototest Nokia 8 Sirocco vs Samsung Galaxy S9+ vs Huawei P20 Pro. Všechny telefony mají cca stejnou cenu, poslední dva jmenované navíc právem patři k TOP fotomobilům na trhu. Nokia 8 Sirocco je první vlajkový model od restartu značky, který se může rovnat s těmi nejlepšími. Dokáže to ale i po stránce fotoaparátu? Na to si odpovíme v následujících řádcích.

Fototest Nokia 8 Sirocco vs Samsung Galaxy S9+ vs Huawei P20 Pro

Za výrobou nových Nokia telefonů stojí společnost HMD Global. Momentálně nejvybavenějším modelem je Nokia 8 Sirocco. Telefonu nechybí duální fotoaparát s 12 a 13 MPx. První fotoaparát má clonu F/1,7, druhý pak F/2,6. Přední selfie kamera má 5 MPx.

[aps_product_sz id=“486175″]

Samsung Galaxy S9+ využívá variabilní clonu

Mobil od korejské společnosti Samsung Galaxy S9+ (recenze) má také duální fotoaparát s dvakrát 12 MPx. Pochlubit se navíc může variabilní clonou F/1.5 a F/2.6, druhý fotoaparát má pevnou světelnost F/2.4. Variabilní clona se v automatickém režimu mění podle světelných podmínek. Přední selfie kamera má 8 MPx.

[aps_product_sz id=“485914″]

Huawei P20 Pro je stále TOP fotomobil

V těchto dnech jsme se dočkali představení mobilu HTC U12+, který podle žebříčku DxO Mark nejvíce ohrozil první pozici Huawei P20 Pro (recenze). Čínský telefon je však stále na prvním místě a pravděpodobně to tak zůstane až do podzimu. Mobil má rovnou tři fotoaparáty s 40 MPx, 20 MPx a 12 MPx. Hodnoty světelnosti objektivů jsou f/1.8, f/1.6 a f/2.4. Přední selfie kamera má 24 MPx.

[aps_product_sz id=“488685″]

Srovnání fotografií Nokia 8 Sirocco vs Samsung Galaxy S9+ vs Huawei P20 Pro

Přestože při srovnání fotoaparátů mobilních telefonů nelze u všech nastolit úplně stejné podmínky, snažili jsme se tomuto ideálu co nejvíce přiblížit. Všechny snímky byly vytvořeny z téměř identického místa, ve stejný čas i za totožných podmínek. Protože drtivá většina uživatelů mobilních telefonů nepoužívá manuální nastavení fotoaparátu, u obou mobilů byl nastaven automatický režim.

Fototest Nokia 8 Sirocco vs Samsung Galaxy S9+ vs Huawei P20 Pro – zhodnocení

I zde platí, že Samsung Galaxy S9+ u některých fotografií nabízí hodně detailů, u dalších ale naopak můžeme vidět ztrátu detailů a vyhlazení. Barvy jsou mírně přesaturované, všimnout si můžete také minimálního šumu.

Huawei P20 Pro i na těchto snímcích potvrdil svou kvalitu. Množství detailů je vynikající, a to i na fotografii ve zhoršených světelných podmínkách. Navíc mají minimální šum. Zaslouženě je v našich očích stále číslo jedna u fotomobilů.

U telefonu Nokia 8 Sirocco si můžeme všimnout toho, že některé snímky jsou přeexponované. V množství detailů a se šumem se sice nemůže rovnat s touto konkurencí, ale když vezmeme v potaz, že se jedná o první telefon od HMD Global, který se má rovnat s těmi nejlepšími fotomobily na trhu, tak odvedla společnost velmi dobrou práci. Jsme rozhodně zvědaví, co předvedou u nových vlajkových modelů.

Jak to vidíte vy? Překvapila vás kvalita snímků u Nokia 8 Sirocco?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)