Nový OxygenOS zablokuje filtr, se kterým viděl OnePlus 8 i skrz oblečení

fotochromaticky-filtr-oneplus-vypina-pres-oxygenos

V polovině května se objevila informace o tom, že jsou čínské telefony OnePlus 8 schopné vidět skrze plasty a také skrze některé druhy oblečení. Za touto superschopností se ukrývá infračervené světlo, které není u jednoho z foťáků v mobilu filtrováno. Díky tomu je telefon schopný “proniknout” některými materiály a pořídit snímky toho, co je v nich či za nimi. Bylo skutečně prokázáno, že je možné více či méně úspěšně vyfotit nejen součástky uvnitř plastového přístroje, ale třeba i objekty pod tričkem. Nový vlajkový telefon od OnePlus není první, který něco takového umí, ale je v podstatě jediný, který se přímo chlubí funkcí jménem fotochromatický filtr. Tato informace pochopitelně vyvolala řadu obav a na reakci výrobce jsme nečekali dlouho.

fotochromatický filtr OnePlus vypnuti

Firma se omluvila během pár dní na sociální síti Weibo a slíbila, že funkci vypne v rámci updatu pro HydrogenOS. To je čínská verze grafické nadstavby Androidu v telefonech OnePlus. Bez dalšího oznámení však nyní firma vydala stejný update i pro globálně používanou nadstavbu OxygenOS. Ve verzi 10.5.9 už je pro OnePlus 8 kontroverzní fotochromatický filtr vypnutý. Instrukce je tedy jednoduchá. Pokud o tento zvláštní nástroj nechcete přijít, nestahujte aktualizaci. Můžete pak ale pochopitelně přijít o jiné výhody spojené s updaty. Výběr je na vás.

Považujete tuto funkci za neetickou?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)