OnePlus 8 vidí skrz oblečení a plasty

OnePLus 8 vidí skrz plasty a oblečení

Taky jste vždycky chtěli rentgenový fotoaparát. Telefon OnePlus 8 Pro něco takového má, vidí totiž skrz přes některé materiály. Jeho čtvrtému zadnímu fotoaparátu na rozdíl od ostatních fotoaparátů chybí infračervený filtr. A protože infračervné záření má větší vlnovou délku, dokáže proniknout i skrz materiály, přes které viditelné světlo neprojde. Proto předměty vyfocené tímto telefonem vypadají trochu jinak než jak je vidíme vlastníma očima.

Tato funkce (nebo vada) se stala rychle hitem internetu. Majitelé OnePLus 8 začali na sociální sítě dávat příspěvky, ve kterých se chlubí, že jejich telefon vidí skrz různé materiály. Na jejich fotkách jde vidět přes různé materiály, ať už jde o plasty, oblečení nebo červené víno. Jde vidět například i skrz ovladač herní konzole Nintendo Switch Pro. Další z majitelů tohoto přístroje si zase strčil pod tmavé tričko nápis, který je pouhým okem absolutně neviditelný a na fotce celkem dobře čitelný. Tady trochu zklamu ty, co se těšili, že tímto telefonem vyfotí hanbaté fotky svých kolegyň. To bohužel (nebo naštěstí) neumí.

OnePLus 8 není první přístroj, který vidí skrz neprůhledné materiály. V minulosti podobnou technologii už představila firma Sony, nicméně u jejich přístrojů možnost vidět skrz neprůhledné materiály nebyla v plánu. Fotoaparáty bez infračerveného filtru používá i Pixel 4 pro 3D sken obličeje kvůli odemčení telefonu.

OnePlus 8 Pro X-Ray Vision Mode Uncovered…

OnePlus 8 Pro X-Ray Vision Mode Uncovered...

Na co byste tuto vychytávku využili? :)

Zdroj: 9to5google.com

Filip Zatloukal
O Autorovi - Filip Zatloukal

Filip se už od vysoké školy zajímá o svět technologií. V té době měl až nezdravý monopol Microsoft a on se proto začal zajímat o… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)