Tým DxoMark oznámkoval fotoaparát Huawei P10. Na nejlepší nestačí

fotoaparát Huawei P10

Fotoaparát u Huawei P9 zaostával oproti konkurenčním vlajkovým modelům, a to obzvlášť u natáčení videa. Dalo se tedy očekávat, že čínská společnost bude chtít vylepšit fotoaparát Huawei P10. Podle prvních testů se jím to povedlo.

Fotoaparát Huawei P10 si oproti modelu P9 polepšil

Fotoaparát u Huaweie P10 je opět duální, jeden snímač má 12 MPx, druhý je pak monochromatický a má 20 MPx. Světelnost objektivu je f/2.2. Přední selfie kamerka má pak 8 MPx a stejně jako hlavní fotoaparát je vytvořena ve spolupráci s firmou Leica.

Projekt DxOMark se specializuje na hodnocení fotoaparátů, a to i těch mobilních. Huawei P10 dostal hodnocení 87, tím se kvalitou fotoaparátu zařazuje k těm nejlepším, co může mobilní trh prozatím nabídnout. Nicméně stále je před ním Samsung Galaxy S7 Edge, HTC 10, Sony Xperia X Perfomance anebo Google Pixel.

fotoaparát Huawei

Když se podrobně podíváme na výsledky, tak u fotografií dostal hodnocení 88. Údajně pořizuje velmi dobré snímky i ve zhoršených světelných podmínkách, fotky mají dobré barevné podání a přesné vyvážení bílé barvy. Ostrost fotografií je také na velmi vysoké úrovni, autofokus je navíc hodně rychlý. Ukázkové fotografie můžete nalézt na webu DxOMark. Trochu horší už je to u videa, kde telefon získal hodnocení 84. Videa se dají natáčet v rozlišení 1080p při 60 fps nebo 2160p při 30 fps. Kvalita videa se chválila, nicméně chyběl zde bod, ve kterém by telefon přímo zářil a nabídl lepší výsledky, než konkurence.

Huawei P10 se pomalu dostává na trh, nejprve bude dostupný ve Velké Británii, poté se postupně bude objevovat i v jiných státech Evropy, včetně České republiky. Na našem trhu by měl být dostupný 31. března za cenu 15 999 Kč. Větší verze Plus pak bude stát o trochu více, a to 21 999 Kč.

Kterému vlajkovému modelu pro tento rok nejvíce věříte, že bude mít nejlepší fotografie?

Zdroj: dxomark.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)