Konec rušivých notifikací při natáčení. Fotoaparát Google je vypne

fotoaparát google nerušit

Aplikace Fotoaparát Google by měla v dohledné době přinést několik zajímavých novinek. Je to patrné z rozboru kódu nadcházející verze s označením 7.3. Drobnou změnu má prodělat menu, kde se jen drobně změní pořadí položek. Má také přijít možnost natáčení se snímkovací frekvencí 24 FPS. Uvnitř aplikace byly mimo jiné nalezeny a potvrzeny i krycí názvy pro nové Pixel telefony. Nejzajímavější vychytávkou, kterou by mohl brzy Fotoaparát Google získat, je ale určitě automatické spouštění režimu “nerušit” v případě natáčení videí.

Google Camera
Google Camera

Možnost vypnout upozornění považujeme za velmi dobrý nápad. Asi se shodneme na tom, že neexistuje o moc horší chvíle pro vyskočení notifikace než je natáčení videí. Samotná bublina s oznámením možná ještě není tak hrozná, ale případné zavibrování telefonu už se může promítnout i do záznamu. V nové verzi by si měl Fotoaparát Google vyžádat povolení k zapínání módu “nerušit”. Případně mu to budete muset v oprávněních povolit ručně. Jakmile tuto pravomoc dostane, aplikace bude notifikace automaticky potlačovat po dobu natáčení.

Jak už jsme zmínili, chystá se i nová možnost pro nastavení kvality záznamu. Milovníci “klasiky” se prý mohou těšit také na příchod natáčení se snímkovací frekvencí 24 FPS. Jde o hodnotu, která je standardem u klasických filmů v kinech (pokud pomineme moderní HFR). Jestli chcete svým videím dopřát opravdový “cinematic look”, tuto novinku určitě v Google Fotoaparátu uvítáte.

Otravují vás notifikace při natáčení videí?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)