Menu

Foto test Apple iPhone X vs. Google Pixel 2: Souboj dvou světů

O mobilním telefonu iPhone X se v posledních dnech mnoho mluví, stejně tak jsme pro vás připravili recenzi Pixelu 2. V dnešním článku se proto podíváme na foto test Apple iPhone X vs. Google Pixel 2.

Foto test Apple iPhone X vs. Google Pixel 2

Do tohoto srovnání jsme zařadili zástupce konkurenční platformy, kterým je novinka od Applu. Ten zaujal především svým designem a některými funkcemi, nás dnes ale zajímá především fotoaparát. Ten se opět skládá ze dvou 12MPx snímačů s výrobní technologií 28 nm. Jeden z nich nabídne vysokou světelnost f1.8, druhý pak f2.4. Potěší optická stabilizace obrazu i možnost nahrávat 4K video až s 60 FPS.

apple iphone X katalog

Apple iPhone X

1.0
 • Displej 5,8'', SuperAMOLED, 2436 x 1125 px
 • Procesor Apple A11 Bionic
 • RAM 3 GB
 • Fotoaparát 2x 12 MP
 • Úložiště 64/256 GB
 • Baterie 2 716 mAh

Proti němu jsme postavili poslední referenční telefon od Googlu, nedávno otestovaný Google Pixel 2. Ten se podle žebříčku DxOMark zařadil dokonce na úplný vrchol, jablečný konkurent je ovšem jen o bod za ním. Srdcem fotoaparátu je 12,2MPx snímač se svítivostí f1.8. Stejně jako konkurent nabídne optickou stabilizaci obrazu i podporu 4K videa.

google pixel 2 katalog

Google Pixel 2

8.0
 • Displej 5.0", 1080 x 1920 pixelů, AMOLED, 441 ppi
 • Procesor Qualcomm Snapdragon 835
 • RAM 4GB
 • Fotoaparát 12 MP
 • Baterie 2700 mAh
 • Cena od 17 181 Kč

Srovnání fotoaparátů

Na obou smartphonech bylo nastaveno maximální rozlišení snímku s poměrem stran 4:3, zároveň jsme veškeré nastavení ponechali na automatický režim. Jsme totiž přesvědčeni, že úplně stejně používá tyto fotoaparáty drtivá většina uživatelů. Snažili jsme se snímky pořídit za stejných podmínek, aby ani jeden z telefonů nebyl zvýhodněn.

 

Foto test-Apple iPhone X-Google Pixel 2-jezero-1

Foto test-Apple iPhone X-Google Pixel 2-voda-1

Foto test-Apple iPhone X-Google Pixel 2-altan-1

Foto test-Apple iPhone X-Google Pixel 2-cedule-1

Foto test-Apple iPhone X-Google Pixel 2-krtek-1

Foto test-Apple iPhone X-Google Pixel 2-noc-1

Foto test-Apple iPhone X-Google Pixel 2-predni kamera-1

Závěr

Nutno poznamenat, že oba přístroje patří k úplné špičce mezi fotoaparáty v mobilních telefonech. Z výsledků je tedy patrné, že jsou fotografie opravdu vyrovnané a velmi často rozhodne subjektivní názor a zkrátka která fotografie padne oku lépe. Je tedy v pořádku, že někdo uzná lepším fotoaparátem ten v Google Pixel 2 a někdo zase v iPhonu X.

Podmínky v konání fototestu nebyly kvůli počasí ideální, oba fotoaparáty však měly stejné podmínky. Naším pomyslným vítězem je v tomto případě Google Pixel 2, který dle našeho přesvědčení dokáže na většině snímků zachytit větší množství detailů. Stejně tak v případě focení detailů je rozmazání pozadí příjemnější a smartphone od Googlu vede i v lepším vyvážení barev. Vyrovnané je podle nás barevné podání obou fotoaparátů.

Za zapůjčení telefonu iPhone X děkujeme společnosti Smarty.cz.

Jak podle vás dopadl foto test Apple iPhone X vs. Google Pixel 2? Které snímky se vám líbí více?

 

Komentáře

Slepi_super_studio

Slepičí Super Studio 0

9.11.2017 16:15

U iphonu X je vidět ta lepší světelnost, a zrovna u iphonu si myslím že lépe vystihne detaily ve snímku(viz obr 3). A u google pixel 2 se mi snímky zdály trochu namodralé kdežto u iphonu X jemně do žluta, a tam se mi líbí více zase iphone, ale záleží na vkusu.

Jakub Petr

9.11.2017 18:13

To je taky jedinej snímek, kde je ta světelnost vidět… Jinak na všech ostatnich, kdekoliv je tmavší místo, tak je na tom líp Géčko. Když k tomu připočítá tu cenu, tak tady není moc o čem diskutovat.

Lukáš Ernst

9.11.2017 18:41

Jen bych doplnil ze podle testu dxo je fotak lepsi u iphonu ale video ma lepsi google, kdyz pridame i nejlepsi displej na trhu, top vykon a dalsi vychytavku je iphone x opravdu lixusni kousek. Ale clovek si za nej priplati a je uz na kazdem zda chce to nejlepsi co lze nebo si vystaci s levnejsim ale o neco horsim. Spouste lidem bohate postaci i starsi a levnejsi telefony. A do koupi iphonu x nikdo nikoho nenuti.

cardi

9.11.2017 18:55

Jakub Petr: souhlas

kef

9.11.2017 19:00

zlatej pixel

Nyny51

9.11.2017 20:07

No jo, ale to by chtělo vidět jak ta focená scéna vypadá v reálu, aby bylo vidět, kterej foťák to zachytí lépe.

Michal Vašut

9.11.2017 20:57

Mě teda přijdou lepší ty fotky z IPhonu (a to i přes to, že jej nemám rád). Přijdou mi takové ostřejší a mají lepší barevný tint (nádech? po česku) než od Google.

Každopádně co to proboha mají za šitské baterky (oba 2)?!? I můj o několik tisíc levnější Xiaomi má 4100 mAh.

Uni

uni -85

10.11.2017 7:59

Střet dvou světu? Kdy mají stejné prodeje, jen na to jeden potřebuje měsíce a druhý jeden den? Ale no tak… :) Pixel 2 je naproto statsticky bezvýznamný model. Co srovnání s něčím bližším, SGS8 např?

Nyny51: Říkám to pořád, bez referenčního RAW zmínku je to spíše líbí/nelíbí, než nějaké porovnání kvality.

TonyKuba

TonyKuba 9

10.11.2017 9:26

Ten rozdíl je tam malý, že je nepodstatný a proto nemá žádný smysl hodnotit, který mobil je lepší. Na fotografii se díváme jako na celek, vnímáme obsah nikoliv nepatrné detaily. Ale je možné, že někteří majitelé telefonu prohlížejí své fotky z mobilu silnou lupou a hroutí se z pomyšlení, že najdou nějakou vadu. Tak, těch je mi líto, ti budou hledat problémy na všem. Kdysi se takový člověk jmenoval “hnidopych”.

RSS (komentáře k článku)