TOPlist

Fotky od Googlu se učí. Brzy budou umět i Chromecast

Google-fotky-nahledak

Aplikace, kterou nyní známe jako Fotky nebo také Fotky Google, byla původně součástí aplikace Google+. To ji ale bránilo ve zlepšování a v aktualizacích klienta pro sociální síť často nezbývalo místo pro zlepšování její části s fotkami. Google proto na letošním I/O přišel s rozdělením aplikací. Aplikaci Fotky tak bylo dopřáno řádných a pravidelných aktualizací, které mohou zlepšovat její funkčnost.

A nyní přichází aktualizace na verzi 1.5, která prozrazuje, co se chystá. Kolegové z portálu AndroidPolice se opět ponořili do hlubin zdrojového kódu, aby objevili náznaky budoucích aktualizací. A to se povedlo. Samotná aktualizace na verzi 1.5 nepřináší žádné velké viditelné změny. To, co přinesou další verze, už by ale mohlo být zajímavější.

Fotky Google umožní spolupracovat na albech s přáteli

Dnes je možné v aplikací Fotky pracovat s jednotlivými vlastními fotkami, vytvářet z nich animace, panoramata nebo koláže. Obecně se však aplikace zaměřuje na to, co můžete dělat se svými fotkami. Dosud neexistuje žádná možnost, která by automaticky spojila fotky více lidí do jednoho alba. Samozřejmě není tak těžké někomu fotky nasdílet nebo je naopak importovat k sobě. Přeci jen to ale není příliš pohodlné a pro někoho to je dokonce příliš pracné.

V budoucnu se ale dočkáme. Již nyní se totiž pracuje na nové funkci nazvané „Collaboration“ (Spolupráce). Uživatelé budou moci vytvořit album a sdílet ho s ostatními, stejně jako je tomu dnes. Pokud to ale bude povoleno, bude moci do alba přispět svými záběry i někdo jiný a pracovat s ním jako s vlastním. Původnímu majiteli tak bude album vždy aktualizováno a bude dostupné i s příspěvky ostatních přispěvatelů. Je možné, že dojde i na využití notifikace, pokud někdo album upraví.

google fotky 2

Označování lidí na fotkách

Jednou z nejlepších vlastností aplikace fotky, je schopnost rozeznat objekty nebo lidi na fotografiích. Nicméně pokud fotky nahráváte přímo do aplikace, chybí v ní možnost na fotkách označit své přátele. Díky takovým značkám se aplikace učí rozpoznávat vaše přátele, abyste je mohli po čase vyhledat pouhým zadáním jejich jména.

V kódu aplikace bylo nalezeno několik řádků, které nasvědčují tomu, že na tuto možnost již dlouho čekat nebudeme. Dokonce se zdá, že je již připravená k práci, ale zatím je v aplikaci vypnutá. Vypadá to, že se tedy dočkáme již brzy.

chromecast

Chromecast se dočká podpory

O vzájemné podpoře Chromecastu a aplikace Fotky se mluví již opravdu dlouho. Vlastně už od jejího samotného začátku. Již v minulé verzi 1.4 bylo prý pár náznaků, které vedli k podpoře Chromecastu. Moc se o tom ale nemluvilo, protože šlo o minoritní část kódu. Nyní se ale objevují náznaky znovu a ve větším měřítku. Zdá se, že nyní Google nasadil větší důraz na dokončení prací na vzájemné podpoře, protože od vydání aplikace se již na hlavu Googlu sneslo mnoho stížností, že nová aplikace Chromecast nepodporuje, zatímco dříve, dokud byla součástí Google+ byla podpora Chromecastu úplná.

Fotky ikony Cast

Vzhledem k tomu, že se v poslední době často mluví o druhé generaci Chromecastu a jejím představení spolu s novými Nexusy, je možné, že bude protokol Cast v aplikaci Fotky spuštěn ve stejnou dobu. V tuto chvíli nezbývá než čekat.

Ke stažení

Pokud jste nedočkaví a váš Obchod Play aktualizaci ještě nenabízí, můžete si stáhnout balíček *.apk. Ten je kryptograficky podepsán Googlem, což zaručuje, že je bezpečný a že s ním po vydání nebylo nijak manipulováno. I tak ale balíček instalujte na vlastní riziko.

Název souboru: com.google.android.apps.photos-1.5.0.103330409-79821-minAPI14.apk

Verze: 1.5.0.103330409 (79821)

ApkMirror: univerzální verze, xxhdpi, xhdpi, hdpi

 

Zdroj: AndroidPolice

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)