Fotky Google umožní zálohu médií, která skrýváte před ostatními

fotky google uzamčená složka cloud

Fotky Google se poměrně často dočkávají poměrně často důležitých aktualizací, které přináší nové funkce. Ty nejdůležitější mají zpravidla nějaký čas exkluzivitu pro telefony Google Pixel a postupem času se dostávají i do jiných telefonů. Příkladem může být třeba Uzamčená složka, kterou Google přinesl ke konci roku 2021. Nyní web 9to5google přinesl informaci o tom, že by se tato složka mohla přenášet i do cloudu.

Lidem z 9to5google se podařilo pomocí kódu v aplikaci rozluštit funkci, která by umožňovala možnost cloudové zálohy Uzamčené složky. Tato složka umožňuje skrýt obrázky a videa z hlavní stránky a zároveň také z vyhledávání. Nevýhodou však je, že k těmto médiím nemáte přístup v cloudu na jiném zařízení, takže pokud zrovna nemáte telefon u sebe, jste nahraní, stejné je to v případě, kdy aplikaci Fotky Google vymažete z telefonu.

Fotky Google
Fotky Google

Na druhou stranu existují situace, kdy fotky do cloudu nahrávat nechcete. Tato volba bude tedy pochopitelně volitelná. Zatím ale není jasné, kdy ji firma zavede.

Používáte Uzamčenou složku ve Fotkách Google?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)