Fotky Google dočasně zastaví zálohu obsahu z konverzací. Proč to?

fotky-google-vypnuta-automaticka-zaloha-chatovacich-nastroju

Služba Fotky Google dočasně pozastavuje zálohu a synchronizaci audiovizuálního obsahu z chatovacích a jiných komunikačních nástrojů. Důvodem je zvýšená vytíženost serverů a datových přenosů v důsledku aktivit uživatelů v rámci opatření proti šíření koronaviru. Lidé si v současné situaci posílají mnohem více fotek a videí než za běžných okolností a Google se rozhodl, že zálohování trochu omezí. Týká se to například aplikací WhatsApp nebo Google Zprávy, kde je ukládání běžně zapnuté. Odteď bude v aplikaci Fotky Google u složek chatovacích nástrojů automatická záloha vypnutá.

Google Photos
Google Photos

“Abychom šetřili zdroji, záloha a synchronizace složek chatovacíách nástrojů v zařízení bude vypnuta. Toto nastavení však může uživatel kdykoli znovu zapnout. Stejně tak je možné zálohovat konkrétní fotky či videa z konverzace,” popisuje Google provedené změny. V aplikaci Fotky Google tedy půjde automatická záloha obsahu z chatovacích nástrojů spustit. Jen to bude potřeba udělat manuálně. Doposud synchronizovaný a zálohovaný obsah pochopitelně zůstává na svém původním místě a nezmizí. Americkému gigantovi jde zejména o současné datové přenosy. Zatím se neví, jak dlouho v tomto režimu populární aplikace od Googlu poběží.

Bude vám tato záloha chybět? Zapnete si ji?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)