Fotky Google se snaží usnadnit vyhledávání podle obličejů

Fotky Google rozpoznávání obličeje nové tlačítko

Vývojáři aplikace Fotky Google nadále vymýšlejí nové úpravy a experimentují s přidáváním, přesunem či nahrazováním různých tlačítek a funkcí. Jednou z posledních testovaných změn je nový způsob pro vyhledávání osob dle obličeje. Někteří uživatelé zaznamenali (my to štěstí nemáme, ale třeba vy novinku uvidíte), že ze spodní nabídky u konkrétní otevřené fotografie zmizelo tlačítko Lens a nahradila jej ikonka Vyhledat (v originále anglicky Search).

Google Photos
Google Photos

Právě pomocí tohoto tlačítka se Fotky snaží usnadnit hledání lidí podle tváře. Po klepnutí na něj se na fotografii objeví rámečky s výběrem konkrétního obličeje (nebo obličejů), po jehož označení pak aplikace vyhledá všechny snímky s touto osobou. K této funkci se dá již nyní dostat minimálně z dalších dvou míst v aplikaci, nicméně vývojáři se asi snaží ji přiblížit uživatelům ještě více “pod ruku”.

Samotný Google Lens jinak z aplikace Fotky ani v tomto případě nemizí a dál bude schopný identifikovat na snímcích například produkty, zvířata, rostliny a další předměty.

Jak často hledáte starší fotky dle obličeje lidí?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)