Aplikace Fotky Google nabízí novou funkci u obnovení smazaných snímků

fotky-google-ukazuje-zbyvajici-cas-pro-obnoveni

Víte, co se stane po vymazání fotek z galerie aplikace Fotky Google? Nezmizí okamžitě a navždy, ale za standardních okolností zamíří do koše. V něm zůstanou ležet 60 dní, během kterých se můžete nad snímky slitovat a obnovit je, případně je naopak rovnou smazat definitivně. Doposud nebylo možné zjistit, jak dlouho už odstraněné fotky v koši leží a kolik času jim tam uběhlo ze zmíněné dvouměsíční lhůty. Nyní ovšem aplikace Fotky Google zavádí nový informační panel, který zobrazuje právě zbývající čas pro obnovení.

Dostaneme se k němu skrze koš, ve kterém se odstraněné fotky nacházejí. Po kliknutí na vybraný snímek se dole zobrazí nejen výzva pro definitivní smazání a obnovení, ale nově také informace o zbývajícím počtu dní. Po uplynutí této doby už fotka úplně zmizí. Čemu nově zobrazený čas pro obnovení v aplikaci Fotky Google poslouží? Zdá se to na první pohled jako drobnost, ale intenzivně fotografujícím uživatelům se skutečně může hodit. Třeba pro případy, kdy vyhodili z galerie velké množství fotek a teď je chtějí znovu projít. S novou funkcí budou mít přehled, kolik času jim pro opětovné protřídění zbývá.

Google Photos
Google Photos

Jak často pracujete s již vyhozenými soubory v koši?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)