Fotky Google představují vlastní alternativu k Instagram Stories

fotky google memories

Stories neboli příběhy si svou popularitou vysloužily integraci do mnoha aplikací. Nyní se ke členství ve „Stories“ klubu přihlásily také Fotky Google a jejich vlastní řešení – Memories. Myšlenka mizejících fotografií vytvářejících 24hodinové příběhy původně patří Snapchatu. Popularita tohoto způsobu sdílení každodenních zážitků však vedla k jejich rozšíření na další platformy. Můžeme se tak setkat například s Instastories na Instagramu, nebo s Příběhy na Facebooku.

Google Photos
Google Photos

Trochu jiné Stories a Fotky Google

Příběhy obecně jsou založené na jednoduchém principu, vytvoříte fotku, text, video, nebo jiný multimediální obsah a ten sdílíte se seznamem svých přátel (sledujících). Jednotlivé příspěvky jsou pak zobrazitelné 24 hodin od jejich publikování, po uplynutí této doby zmizí. Fotky Google se k tomuto trendu se svými Memories postavily po svém. Jak to tedy funguje? Na domovské stránce aplikace se vám zobrazí nová lišta podobná těm, které můžete znát z příběhů například na Messengeru. Zde uvidíte ikony s označením „před rokem“, „před dvěma lety“ atd. Po kliknutím na políčko se vám zobrazí fotografie, které jste v daný den pořídili před vámi zvolenou dobou. Fotky jsou do Memories přidávány na základě algoritmu, díky kterému Google zařídil, aby se v příběhu nezobrazovaly duplikáty, ani nekvalitní fotografie.

Prvním rozdílem mezi stories v rámci Fotky Google a klasickými příběhy je tedy v tom, že jsou Memories vytvářeny automaticky, nikoli uživatelem. Druhým rozdílem je to, že nejsou veřejné. Můžete je však jednotlivě sdílet na sociální sítě, nebo přímo s uživatelem Fotky Google. V tomto případě pak můžete příspěvky ohodnotit srdíčkem a dále jej komentovat. Princip je tak stejný jako v případě Directu na Instagramu.

Cílem Memories, česky pravděpodobně „Vzpomínky“, tak není konkurovat příběhům, které nabízejí sociální sítě, nebo komunikační aplikace, nýbrž usnadnit uživatelům nostalgické vzpomínání u výběru toho nejlepšího, co se daný den podařilo zachytit. Dá se také říci, že se jedná o vylepšenou variantu návrhů, zobrazení fotek pořízených před rokem, které aplikace umožňuje již nějakou dobu.

Líbí se vám nové Memories služby Fotky Google?

Zdroj: Blog Google

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)