Nepřehlédněte: Google upřesnil pravidla zálohování do Fotek od 1. 6. 2021

Fotky Google pravidla zálohování 2021

Pokud vás tato informace doposud míjela, tak vězte, že od listopadu loňského roku se řeší zavádění nových pravidel pro zálohování snímků a videí ve službě Google Fotky. Americký gigant se rozhodl, že i obsah v High neboli Vysoké (v tomto případě ovšem paradoxně neoriginální, snížené) kvalitě bude započítáván do prostoru, který má uživatel bezplatně k dispozici. Doposud mohlo být takových fotek a videí v úložišti libovolné množství a jejich objem nehrál roli. S tím bude oficiálně konec 1. června. Google se nyní rozhodl v novém blogovém příspěvku znovu vysvětlit, jak budou pravidla pro zálohování skrze Fotky od poloviny roku 2021 vypadat. A přihodil i pár novinek.

Google Photos
Google Photos

Fotky Google a nová pravidla pro zálohování 2021

Zásadním potvrzením je, že velikost všech fotek a videí (bez ohledu na kvalitu) se bude od 1. června 2021 počítat do bezplatného 15GB úložiště, které má každý majitel Google účtu k dispozici. Případně do většího prostoru, pokud si ho platíte. Google ujišťuje, že média pořízená a zálohovaná před tímto dnem zůstanou v úložišti bez započtení jejich velikosti.

Fotky Google pravidla zálohování 2021 animace zbývající prostorPo kliknutí se spustí animace...

Provozovatel Fotek dál připomíná, že existuje nástroj pro ověření současné obsazenosti konkrétního úložiště. A to i s odhadem, za jak dlouho se uživatel dosavadním tempem dostane ke stropu prostoru. Jakmile se tento okamžik přiblíží, Google bude uživatele informovat notifikacemi i e-mailovými zprávami.

Pixely jsou výjimka

Telefonů Pixel od nejnovějšího modelu 5 až po model 2 se zmíněná změna netýká. Majitelé těchto Google mobilů mohou nadále počítat se starým principem.

mazáníPo kliknutí se spustí animace...

Před pár dny se ve Fotkách začala objevovat také nová funkce pro efektivní mazání nepotřebného obsahu. Tento rádce předvybere a doporučí snímky a videa ke smazání. Například kvůli rozmazání nebo velkému objemu. Další horkou novinkou je přejmenování kategorie Vysoká kvalita (High quality), do které doposud neomezeně spadala právě média se sníženými proporcemi. Nový název bude Storage saver (volně přeloženo Úspora úložiště, ale přesný český název zatím nevíme). Tato přejmenovaná funkce bude uživatelům i nadále umožňovat alternativní volbu kvality zálohování. A tedy i rychlosti zaplňování jejich úložišť.

Kolik obsahu teď máte v Google Fotkách?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)