TOPlist

Fotky Google se zbláznily. Poškozují uživatelům staré snímky

Fotky Google problém fragmenty poškození

Jednu z nejpopulárnějších služeb pro cloudové uchovávání digitálních fotografií trápí velmi zvláštní problém. Webová verze i mobilní aplikace nástroje Fotky Google uživatelům ze zatím neznámých důvodů poškozuje některé roky staré snímky. Objevují se na nich fragmenty, které připomínají rozpití vodou či vadu při tisku. Tedy nežádoucí efekty, které jsou paradoxně běžně možné jen u fyzické podoby snímků.

Google Photos
Google Photos

Jak reportuje již celá řádka znepokojených uživatelů, vady jsou na fotografiích vidět v případě, kdy jsou staženy ze serveru do zařízení. V náhledu jsou jinak v pořádku. Digitálně poškozené snímky pocházejí například z roku 2014. Nevysvětlené jsou zatím jak tyto nežádoucí efekty, tak i jejich řádění u nahodilých snímků bez nějaké systematické příčiny.

Některým uživatelům se údajně v posledních hodinách vrátily fotky do normálu, nicméně jiné uložené snímky prý zase úplně chybí. Google, který se jinak zatím k problémům oficiálně nevyjádřil, se situací evidentně bojuje.

Jaké nestarší snímky ve Fotkách Google máte?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)