Jak v aplikaci Fotky Google vypnout pohyblivé náhledy?

Fotky Google pohyblivé náhledy přehrávání v mřížce přepínač

Mít úplně o všem přehled na první pohled na displej je příjemná možnost, někdy je ovšem přebytek informací a vjemů zbytečný či dokonce obtěžující. Pravděpodobně se to dá říct i o funkci, která v aplikaci Fotky Google v základním mřížkovém přehledu fotografií a videí ukazuje pohyblivé náhledy u obsahu, který není jen statickým snímkem.

Google Photos
Google Photos

Já sice patřím mezi fanoušky této vychytávky, hlavně kvůli rychlému rozpoznání povedených či nepovedených krátkých záběrů, ale podobný názor pochopitelně nemusejí mít všichni uživatelé této populární aplikace. Podobně to evidentně vidí i Google, který nyní zavedl možnost tyto postupné animace vypnout v menu Fotek.

Fotky Google a vypínač pro pohyblivé náhledy

Abych byl úplně přesný, funkce se jmenuje “Přehrávání v mřížce fotek” a pod tímto názvem je také k nalezení v Nastavení aplikace Fotky Google (ukrývá ho profilový obrázek vpravo nahoře). Pokud máte dostatečně aktuální verzi aplikace (v mém případě novinka funguje ve verzi 5.71.0…), měli byste zmíněnou položku najít pod nabídkou Přístup k SD kartě, pravděpodobně na osmé pozici nastavení.

Nabídka obsahuje dva přepínače. Jeden zapíná či vypíná pohyblivé náhledy pro videa a druhý pro dynamické fotografie. Google doporučuje ponechat obě funkce zapnuté kvůli “příjemnějšímu používání”, což ale nemusí být vždy úplně pravda. Například u kratších záběrů asi dávají náhledy trochu větší smysl než u dlouhých videí.

Výběr je každopádně na každém uživateli, Google nám jen nově poskytuje tuto funkci ve Fotkách vypnout. Není jasné, z jakých důvodů se vývojáři rozhodli přepínače zavést, ale svou roli v tom možná může hrát i úspora energie z baterie.

Jak často vám tyto pohyblivé náhledy pomáhají?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)