Do aplikace Fotky Google se chystá praktická funkce. Usnadní procházení fotografií

fotky google
  • Fotky Google dostanou novou funkci Photo Stack
  • Seskupí podobné fotografie do hromádek
  • Bude ale volitelná, takže si ji můžete klidně vypnout

Běžný uživatel aplikace Fotky Google často čelí problému s nepořádkem v Galerii. S narůstajícím počtem fotografií je nalezení konkrétního snímku stále obtížnější. S tím má pomoci nová funkce „Photo Stack“ a to tak, že podobné fotografie umístí do virtuálních hromádek.

Připravovaná funkce byla objevena v kódu aplikace Fotky Google. Informace zveřejnil uživatel AssembleDebug na platformě X, přičemž z kódu je patrné, že hromádky fotografií budou automaticky seskupovat podobné snímky na jednom místě v Galerii. Uživatelé pak mohou s těmito hromádkami pracovat, buď je hromadně vymazat nebo procházet jednotlivé fotografie. V současné podobě jsou všechny fotografie v aplikaci Fotky Google zobrazeny vedle sebe a pokud máte Google účet dostatečně dlouhou dobu, je docela pravděpodobné, že se ve fotkách sami nevyznáte.

Fotky Google
Fotky Google

Zatím není úplně jasné, jak bude novinka vypadat v praxi, dosud neunikl jediný screenshot. Kód však napovídá, že tato funkce bude volitelná, takže pokud by vám z jakéhokoliv důvodu nevyhovovala, můžete ji vypnout. Stejně tak nevíme, kdy ji Google vypustí, v těchto chvílích na ni totiž teprve pracuje.

Využili byste tuto funkci ve Fotkách Google?

Zdroj: 9to5google, AssembleDebug

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)