Praktické a po ruce. Fotky Google zkouší nové spodní menu

Fotky Google nové spodní menu sdílení

Populární cloudová služba Fotky Google je nejen u majitelů mobilních telefonů oblíbená hned z několika důvodů. Jedním z nich je snadný způsob třídění snímků a videí, případně jejich sdílení s jinými lidmi. Ačkoli se může zdát, že jednodušší to v podání mobilní aplikace ani nemůže být, vývojáři a UI designéři se nás rozhodli vyvést z omylu. V omezené míře se začalo testovat nové menu, které sdílení a další podobné úkony ještě více usnadňuje.

Google Photos
Google Photos

Nová nabídka si pevně zabírá spodní okraj displeje ve chvíli, kdy uživatel dlouhým stisknutím vybere jednu či více položek. V menu se nacházejí tlačítka pro sdílení, přidání do alba, odstranění, objednání knihy nebo třeba odeslání do uzamčené složky. Tedy funkce, které jsou doteď částečně k dispozici v horním menu, případně po rozbalení informací o snímku či videu potažením prstem nahoru.

Aplikace Fotky Google nové spodní menu ukázka

Druhá zmíněná nabídka by měla zůstat stejná, horní menu by však mohlo úplně nahradit testované spodní. Jeví se jako mnohem praktičtější, zejména u velkých displejů. V tuto chvíli bylo zahlédnuto v aplikaci Fotky Google ve verzi 5.96, nicméně jde s největší pravděpodobností o experiment řízení ze strany serveru.

Jak vám vyhovují současná menu v aplikaci Fotky Google?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)