Fotky Google přidávají nástroj pro kreslení do snímků

google fotky úprava fotek

Nástroje umožňující vkládat text nebo kreslit do fotografií jsou dnes již standardně součástí celé řady chatovacích platforem. Dle uniklých screenshotů bychom se s nejnovější aktualizací měli dočkat příchodu štětce také do aplikace pro správu snímků Fotky Google.

Populární aplikace Fotky Google svým uživatelům přináší celou řadu rozšířených možností pro správu fotografií a jejich zálohování do cloudu. Kromě toho se však postupně stává i prostředkem pro základní úpravu snímků. Již nějakou dobu tak lze přímo v aplikaci ořezávat a otáčet fotografie, aplikovat barevné filtry a upravovat jas, sytost a kontrast. Nyní by se tyto možnosti měly rozšířit o štětec umožňující kreslit do snímků.

google fotky štětec

Tato praktická funkce, jež mnohdy bývá také defaultní součástí systému najde své uplatnění zejména u snímků obrazovky v rámci zaznačení konkrétní položky. Podobně jako je tomu u Messengeru nebo WhatsApp, štětec v aplikaci Fotky Google nabídne dva druhy čar a několika barevných odstínů. Tlačítko najdeme na spodní liště editačního okna, hned vedle nástroje pro ořez. Je proto uzpůsobené snadnému a rychlému použití bez nutnosti otevírání dalšího menu. Širší rozšíření mezi uživatele přijde pravděpodobně s následující aktualizací aplikace.

Google Photos
Google Photos

Uvítáte v aplikaci Fotky Google nástroj štětec?

Zdroj: Android Police

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)