TOPlist

3 tipy na Fotky Google: Jak šetřit či zvětšit úložiště

Fotky Google úložiště kapacita

Běžný uživatel s Google účtem má na fotky (ale třeba i na přílohy v Gmailu nebo dokumenty na Google Disku) prostor o velikosti 15 gigabajtů. Pokud máte Fotky Google v oblibě, určitě by vás zajímaly možnosti, jak se dá kapacita šetřit a případně oficiálně navýšit.

Google Photos
Google Photos

Kapacita úložiště ve službě Fotky Google – 3 rady pro správu

Ukládejte fotky v nižší kvalitě

Méně rozměrné a objemově menší snímky se započítávají do celkové kapacity. Je tedy dobré se zamyslet, jak „velké“ fotky potřebujete v úložišti mít. Snížením kvality, která je v základním formátu v pohodě použitelná na sociální sítě nebo do zpráv, si logicky zajistíte prostor pro více kusů. Volbu v aplikaci najdete v nastavení (profilová fotografie vpravo nahoře) pod položkami Nastavení fotek > Zálohování a synchronizace > Velikost nahrávaných souborů. Funkce jménem „Úsporný režim“ představuje ukládání snímků v rozlišení 16 Mpx a videí v kvalitě 720p.

Nechejte si od Fotek doporučit snímky ke smazání

Stejně jako mnohé další aplikace od Googlu i Fotky dokáží pomocí strojového učení a umělé inteligence poznat, co se zhruba na snímcích nachází a zda třeba nejsou rozmazané. A také ví, jak často jste je později otevřeli nebo jinak využili. Jednoduše řečeno má tento nástroj celkem dobrý přehled o tom, který obsah je tak nějak na vyhození, protože zabírá místo zbytečně.

Víte, kolik vám zbývá místa?

Google zobrazuje odhad zbývajícího času, po který vám úložiště ještě vydrží. Najdete jej buď přímo v aplikaci, nebo na adrese se speciálním přehledem.

Nástroje pro doporučené mazání najdete vpravo dole na kartě Knihovna. Položka Správa úložiště v nastavení vám navíc i řekne, kolik místa zabírají například snímky obrazovky nebo právě rozmazané fotky.

Zaplaťte si větší úložiště

Při pohledu na oficiální ceník služby Google One, skrze kterou je možné zaplatit si právě větší úložiště pro aplikace této americké firmy, to není žádná velká hrůza. Například první dva tarify za 600 Kč (100 GB) či 800 Kč (200 GB) za rok jsou poměrně štědré nabídky. Za zvážení stojí hlavně v případě, kdy využíváte komplexní balík více Google aplikací a služeb.

Google One
Google One

Používáte Fotky Google?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)