Fotky Google inspirací pro Facebook? Sociální síť chystá novou funkci

aplikace facebook automatická úprava

Služba Fotky Google bezpochyby patří mezi nejpopulárnější nástroje pro správu a základní úpravy fotografií. Díky umělé inteligenci svým uživatelům nabídne celou řadu pokročilých funkcí. Jednou z nich jsou také automatické návrhy úprav fotografií. Právě touto možností editace se nyní nechal inspirovat Facebook, který ji pravděpodobně chystá zařadit do funkcionality své aplikace pro Android.

V budoucnu bychom tak mohli mít prostřednictvím aplikace Facebook možnost využít automatické návrhy úprav pro všechny publikované fotografie. Úprava by pak měla být, dle screenshotu níže, umožněna v okně pro nahrání příspěvku. Kromě standardního zadání popisku, zvolení alba a viditelnosti by tak měla zahrnovat možnosti jako rychlý ořez nebo přizpůsobení jasu.

Screenshoty spolu s informací o prezentované novince na svém Twitteru sdílela reverzní inženýrka Jane Manchun Wong. Ze strany Facebooku prozatím nepřišlo žádné související prohlášení a není proto vůbec jisté, kdy a zda vůbec se automatické úpravy snímků do aplikace vůbec dostanou.

 Využili byste možnost automatické úpravy fotografií?

Zdroj: XDA-developers

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)