Fotky Google s užitečnou novinkou. Odhalila nový Nexus?

fotky_google_ico

Webová aplikace Fotky Google nově nabízí možnost úpravy data a času, jakož i reorganizaci snímků v albech.

Ačkoli jsou možnosti úprav fotografií po oddělení Fotek Google od Google+ stále omezené, má vymezení této služby pozitivní vliv na její vývoj. Nejnovější aktualizace webové aplikace na adrese photos.google.com přidala několik nových funkcí.

Vymezení služby Fotky Google má pozitivní vliv na její vývoj Vymezení služby Fotky Google má pozitivní vliv na její vývoj

Tou první je možnost manuální úpravy časové značky (“razítka”) fotografie. Nové tlačítko s obrázkem tužky se objeví, když otevřete fotku, stisknete tlačítko pro zobrazení informací (i) a zastavíte kurzorem myši nad údajem o pořízení fotky. Po klepnutí můžete nastavit jakékoli datum a čas. Funkci využijete především v případech, kdy zařízení (fotoaparát či telefon) nemělo správně nastavený aktuální čas, takže je ve fotografii uložen nesprávný údaj.

Druhou novinkou je možnost změny pořadí fotografií v rámci alba. Pokud nyní otevřete album s fotkami a klepnete na tlačítko pro editaci, můžete si snímky seřadit podle svých představ.

Z drobnějších novinek jmenujme ještě možnost výběru fotky pro náhled alba a odstranění nepřesných fotografií z výsledků hledání.

Prozradily Fotky Google nový Nexus?

Zajímavý je také samotný příspěvek na sociální síti Google+, ve kterém vyhledávací gigant oznamuje provedené novinky. V informaci o fotografii je jako zařízení, se kterým byla fotka pořízena, uveden “LGE Nexus 6.” Může se jednat o náznak příštího modelu této řady, stejně jako o škádlení ze strany Googlu.

Snímek byl pořízen telefonem LGE Nexus 6 Snímek byl pořízen telefonem LGE Nexus 6

Zdroje: Google Photos na Google+, Android Police, Phandroid.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)