Novinky v aplikaci Fotky Google: třídění alb a lepší ořez obrázků

fotky_google_124

V noci na dnešek byla uvolněna aktualizace aplikace Fotky Google. Nová verze s číslem 1.24 nepřináší zásadní změny, nicméně několik vylepšení určitě stojí za zmínku. Přepracování se dočkal nástroj pro ořezávání obrázků, další novinkou je možnost třídit alba. Jako obvykle najdou netrpěliví čtenáři na konci článku odkaz ke stažení.

Vylepšený nástroj pro ořezávání obrázků

Pokud editujete fotky v telefonu, patrně jste již narazili na potřebu oříznout obrázek či vyrovnat horizont. Nástroje v aplikaci Fotky Google byly sice pro tyto účely vcelku postačující, nicméně pokaždé je co zlepšovat, což je i tento případ. Nejnovější verze tyto operace posouvá o další krůček směrem k pohodlí a jednoduchosti.

Na první pohled to vypadá jen na prostou reorganizaci ovládacích prvků. Tlačítka se z horní části přesunula dolů a posuvník rotace umístěn na střed. Tím ale změny nekončí. K dispozici je nové tlačítko na levé straně posuvníku, které otevírá seznam možností pro optimalizaci snímků. Najdete tu možnost zachovat stejný poměr stran při změně velikosti. Některé z nabízených poměrů se sice pravděpodobně nesetkají s masovým využití, ale mohou být velmi užitečné při přípravě čtvercového obrázku jako “profilovky” či před odesláním na Instagram.

Třídění alb

Otevřete si v aplikaci Fotky Google nějaké album a podívejte se do nabídky pod třemi tečkami. Najdete zde další novinku – možnost změny režimu třídění alba. V tuto chvíli je možné přepínat jen mezi možnostmi Nedávno přidané a Výchozí režim, což je stejné manuální uspořádání, které bylo standardem ve starších verzích.

Že budou k dispozici alternativní způsoby třídění původně ukázaly zdrojové kódy aplikace na konci května. Původní seznam přitom obsahoval podstatně více možností: od nejnovějších, od nejstarších, nedávno přidané a ruční třídění. Lze tedy předpokládat, že další dvě možnosti přibudou později. Je ale překvapující, že nejsou k dispozici hned od začátku.

Na redakčním telefonu se však možnost třídění neobjevila. Předpokládáme, že je buď zapínána postupně na straně serveru, nebo zatím není lokalizována do češtiny.

Kde stáhnout Fotky Google 1.24?

Google uvolňuje aktualizace svých aplikací tradičně po etapách. Uživatelé si tak musí na Fotky Google 1.24 mohou počkat několik hodin až dnů, na redakční Xperii Z3 s Androidem 5.1.1 jsme ji však obdrželi v průběhu noci. Pokud se vám nechce čekat, můžete si stáhnout instalační balíček z alternativního zdroje APK Mirror.

V takovém případě je ale nutné v systémovém nastavení povolit instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Soubor je podepsán Googlem a aktualizuje stávající verzi aplikace. Kryptografický podpis zaručuje, že soubor je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním žádným způsobem manipulováno.

Google Photos
Google Photos

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)