Fortnite se používá k praní špinavých peněz: V hlavní roli je herní měna V-Bucks

fortnite v-bucks prani spinavych penez

Praní špinavých peněz se z pohledu moderních technologií spojuje hlavně s kryptoměnami. Jenže jak nyní odhalili bezpečnostní analytici společnosti Sixgill, k praní špinavých peněz se využívá i nejhranější hra současnosti – Fortnite. Existují údajně celé organizace, které ve velkém nakupují herní měnu V-Bucks pomocí kradených platebních karet a následně herní účty prodávají s velkou slevou.

Herní hit Fortnite má i stinné stránky. Praní špinavých peněz je jedna z nich

Pro hackery a útočníky se jedná o jednoduchý způsob, jak vyprat peníze z kradených platebních karet. Podle bezpečnostní společnosti Sixgill využijí hackeři platební údaje k tomu, aby na nový Fortnite účet nakoupili velké množství herní měny V-Bucks a další herní věci. Takové účty následně nabízí k prodeji s velkou slevou na internetu, ale i dark webu. Ve většině případů se tyto účty prodávají za kryptoměnu, aby se hackeři nedali vystopovat. Tímto jednoduchým způsobem se dostanou k “čistým” penězům.

fortnite v-buck prani spinavych penez

Kolik peněz se takto vypralo, se nedá moc dohledat, už jen z toho důvodu, že většina obchodů probíhá na dark webu. Analytici ale monitorovali prodeje Fortnite účtů na serveru eBay. Během dvou měsíců se prodaly účty v hodnotě více než 5,6 milionů Kč. To vyvolalo kritiku společnosti Epic Games, kteří za hitem Fortnite stojí.

Fortnite Season 6 – Darkness Rises

Fortnite Season 6 - Darkness Rises

Důvod je to, že prodeje účtů vůbec nepostihují a nejsou dostatečně proaktivní v bezpečnosti. Prodej účtů je oficiálně zakázán, ale ve skutečnosti se tomu Epic Games nevěnuje. Není to poprvé, kdy je společnost kritizována. Už při vydání Android verze Fortnite se kritizovalo to, že společnost Epic Games obchází Google Play a vydává hru přímo na svých stránkách. To mnohonásobně zvyšuje možnost toho, že si uživatel do telefonu nainstaluje malware.

Hrajete na Androidu Fortnite?

Zdroj: gamespot.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)