Foreca Weather: předpověď počasí přímo od zdroje

foreca-weather

Řada aplikací s předpovědí počasí pro Android přebírá od třetích stran meteorologická data, která pak prezentují ve vlastním rozhraní. Jedním z častých poskytovatelů je finská společnost Foreca. Kromě poskytování dat má i svou vlastní aplikaci Foreca Weather. Jaká je? Na to se pokusíme odpovědět v krátké recenzi.

Obsah článku

Co Foreca Weather slibuje?

V popisku v Obchodě Play autoři zmiňují, že jejich cílem bylo vytvořit nejjednodušší, nejrychlejší a nejpohodlnější aplikaci o počasí pro pravidelné používání na celém světě.  Informace o počasí lze zobrazit okamžitě, nebo pouze jedním pohybem nebo klepnutím.

Jako hlavní vlastnosti a funkce jmenují:

  • Aktuální povětrnostní podmínky vypočítávané v reálném čase pro Vaše přesné souřadnice
  • Ultra-rychlý a pohodlný srážkový radar na mapě!
  • Nedávná měření z nejbližších meteorologických stanic
  • Dnešní a zítřejší počasí po hodinových krocích
  • Chytrá škála každodenního měřítka pro trend NEJVYŠŠÍ/NEJNIŽŠÍ teploty
  • Až 10denní předpověď po 3hodinových krocích
  • Podrobný desetidenní meteogram
  • Počasí ve Vašich oblíbených místech jedním pohledem
  • Upravitelný widget o počasí

Jak Foreca Weather funguje?

Po prvním spuštění je nejprve nutné souhlasit s licenčním ujednáním, pak se zobrazí požadavek na přístup k informacím o poloze. Ten Foreca Weather potřebuje k zobrazování informací k aktuálnímu místu. Poté se již ocitnete na úvodní obrazovce, kde jsou k vidění základní informace.

Hned na první pohled je viditelný údaj o teplotě vzduchu, grafický symbol a stručný slovní popis aktuální situace. Následují informace o rychlosti a směru větru, východu a západu slunce a vlhkosti vzduchu. Posunem této části do strany si můžete zobrazit údaje, naměřené meteorologickými stanicemi v okolí sledovaného místa.

Po inzertním proužku následuje předpověď na dalších deset dnů. V základním pohledu zobrazuje grafický symbol, očekávané rozpětí teplot a údaje o rychlosti a směru větru. Po klepnutí na daný den se ukáže podrobnější prognóza – na následující dva dny v hodinovém intervalu, na další pak ve tříhodinovém.

Další možnosti programu

V dolním panelu aplikace Foreca Weather jsou připravena tři tlačítka pro přepínání mezi sekcemi. Domovskou obrazovku jste již viděli, takže se podívejme, co je pod pravým tlačítkem. Jak se dá předpokládat z jeho ikony, jde o zobrazení předpovědi na deset dnů dopředu v podobě grafu.

Pod levým tlačítkem se schovává očekávaná prognóza vývoje pohybu srážek. Ta je prezentována v podobě mapy, kde se lze posuvníkem po levé straně pohybovat v čase. K dispozici je předpověď na následující dva dny.

Kromě aktuální pozice je možné zobrazovat informace pro jakékoli místo na světě – stačí ho najít přes vyhledávání. Často sledované pozice si pro rychlejší přístup lze přidat do oblíbených. V nabídce pod tlačítkem se třemi čárkami je pouze nastavení, konkrétně volba jednotek teploty, výšky, rychlosti a tlaku.

Resumé

Aplikace Foreca Weather je poměrně jednoduchá, neboť veškeré podstatné informace ukazuje v rámci jedné obrazovky. V případě zájmu se lze dostat i k podrobnějším datům, jako jsou hodinové předpovědi meteorologické situace. Někomu bude možná vyhovovat prezentace v podobě grafu, praktická je i předpověď srážek v mapách.

Program Foreca Weather je v Obchodě Play ostříleným veteránem – figuruje zde již od roku 2011. Za tu dobu si ho stáhl více než milion uživatelů, jejichž převažující spokojenost deklaruje průměrná známka 4,1. Instalační balíček velký 16 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.

Foreca Weather & Radar
Foreca Weather & Radar

Jakou aplikaci pro předpovídání počasí používáte vy?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)