TOPlist

FolderMount: Uvolněte interní paměť svého Androida

images (1)

Můžete namítat, že v dnešní době už velká část mobilních telefonů nabízí dostatečně velké interní úložiště. Ale co mají říkat majitelé telefonů, které nebyly štědře obdařeny potřebnými gigabajty? Jasně, jsou tu aplikace, které umí přeházet rozměrné aplikace na SD kartu, jenže ne všechny programy se nechají přestěhovat.

FolderMount nabízí jednoduché řešení, jak dostat velké soubory na SD kartu, zatímco si telefon „myslí“, že se nacházejí stále v interním úložišti. Toho je dosaženo pomocí propojení zvolených adresářů, přičemž ten na interním úložišti je v podstatě jen zásupcem odkazujícím na úložiště externí. Sám autor uvádí, že tuto aplikaci vytvořil především proto, že potřeboval vyřešit problém s velkými soubory pro offline navigaci a některými hrami od Gameloftu.

1

Samozřejmě FolderMount není zcela ojedinělým nápadem, ale vývojář tvrdí, že se právě jeho výtvor bude odlišovat od ostatních kontinuálním vývojem, jednoduchým nastavením a podporou pro Android 4.2.2 – prý je to zatím jediná aplikace, která s touto verzí Androida spolupracuje. Nevýhody? Bez rootu si bohužel neškrtnete.

Vzhledem k tomu, že se vývoj zatím nachází v beta fázi, budete tuhle utilitku hledat na Google Play marně. Pokud vás zaujala, vydejte se na fórum XDA Developers, kde si ji hned v prvním příspěvku můžete stáhnout.

 

Zdroj: XDA Developers

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)