TOPlist

Prý lepší WhatsApp. Jenže tato appka krade i citlivé údaje

FMWhatsApp WhatsApp trojan Triada Obchod Play

I přes všechny patálie stále zůstává WhatsApp na špici žebříčku nejpoužívanějších komunikačních aplikací (nejen) pro mobily na světě. V posledních měsících se její vývojáři snaží přinášet spousty zajímavých novinek, nicméně některým uživatelům to nestačí a zkoušejí tak z neoficiálních zdrojů doinstalovávat tzv. módy. Jedním z nich je například i FMWhatsapp, aktuálně vydaný ve verzi 16.80.0. Doposud možná mohlo jít o skutečně šikovného pomocníka bez postranních záměrů, ale teď tomu tak není. Společnost Kaspersky našla v této aplikaci velké riziko.

Zmíněný nástroj, který slibuje a skutečně také zprostředkovává různé úpravy pro originální WhatsApp, má slabinu v modulu pro reklamy. Útočníkům se daří do inzertního prostoru a v případě nepozornosti uživatele i do mobilu propašovat trojan virus Triada. Ten může samostatně spouštět reklamy, připojovat majitele zařízení k placeným službám nebo se přihlašovat k jeho účtu WhatsApp a zachytit tak třeba i potvrzovací SMS. Oběť je tak bezbranná vůči nelegálním aktivitám, které jsou realizovány prostřednictvím jejího telefonu.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Jak bylo zmíněno, konkrétně tento „FMWhatsapp“ nástroj se nenachází v Obchodě Play, takže byste o něj neměli za běžných okolností ani zavadit. Kromě tradičního doporučení, abyste neinstalovali aplikace z neověřených zdrojů, nyní navíc upozorníme, že podobně pojmenovaných nástrojů je i v Obchodě Play skutečně obrovské množství. Mějte se před těmito WhatsApp módy na pozoru.

Jak často stahujete aplikace mimo Obchod Play?

Zdroj: Kaspersky

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)