Fitbit účet si teď můžete ochránit dvoufaktorově. Jak na to?

Fitbit zavádí doufaktorové přihlašování 2FA login

Společnost Fitbit (aktuálně už oficiálně vlastněná gigantem Google) konečně zavádí systém dvoufaktorového (2FA) přihlašování k uživatelským účtům. Lidé, kteří s hodinkami či dalšími zařízeními této značky využívají i přístup do aplikace, tak dostávají možnost lepší ochrany jejich dat i údajů. Novinka je v tuto chvíli postupně aktivována v mobilních aplikacích pro Android a iOS. Zatím Fitbit zavádí doufaktorové přihlašování v jeho základní podobě. Tedy pomocí SMS kódů.

Fitbit
Fitbit

O tom, že máte funkci dostupnou, budete informováni samotnou aplikací. Po zadání telefonního čísla se pak v nastavení účtu objeví možnost tohoto pokročilého zabezpečení. Po úspěšném spuštění bude nadále aplikace vyžadovat nejen e-mail a heslo, ale také kód z SMSky. Jakmile dojde k opakovanému chybnému zadání kódu, účet bude na 24 hodin zablokován. Jde sice o nejprimitivnější způsob 2FA, který není neprůstřelný, ale je to náznak dobrého trendu. Fitbit zavádí doufaktorové přihlašování v době, kdy se na jeho webu chystá login přes Facebook. Což je další velmi užitečná funkce nejen pro stávající, ale i nové uživatele.

Kde všude už máte zapnuté 2FA?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)