Hodinky od Fitbitu budou daleko schopnější. Již brzy dostanou Google Asistenta.

Fitbit Google Asistent zima

Google před časem koupil lídra v oblasti nositelného fitness příslušenství jako jsou náramky a hodinky. Od té doby napjatě čekáme, co z tohoto spojení vzejde. Nyní Google poprvé promluvit o tom jaké má s Fitbitem plány. Které modely Fitbit hodinek dostanou nové funkce jako první?

Akvizice Fitbitu Googlem zatím nešla příliš hladce. Nákupy tohoto typu musí totiž schvalovat regulátoři trhu v USA, EU a Číně. Právě tato akvizice vzbudila velký zájem těchto strážců trhu, neboť Fitbit díky svému zaměření shromažďuje obrovské množství dat o zdraví a chování svých uživatelů. Nabízela se tedy přirozeně otázka, jestli Google nechce tyto data využít pro svůj reklamní business. V poslední době se zdá, že se například EU spokojí se slibem Googlu, že žádná data uživatelů Fitbitu nebude tímto způsobem využívat.

Google teď tedy konečně potvrdil, že na první modely chytrých fitness hodinek Fitbit brzy dorazí Google Asistent. Doposud výrobky Fitbit využívaly konkurenční Alexu od Amazonu. První se dočkají majitelé nových modelů Fitbit Sense a Fitbit Versa 3. Google potvrdil, že se aktualizace obsahující Google Asistenta přijde již tuto zimu. Amazon Alexa z hodinek prý nezmizí, ale v nastavení si budete muset vybrat, kterého digitálního asistenta chcete používat.

Jak často používáte digitálního asistenta na hodinkách?

Zdroj: Google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)