TOPlist

Filmové klasiky a populární seriály. V Česku se spustí nový kanál Warner TV, naladíte ho zdarma

Warner TV kanál ilustrace
  • Po velikonočních svátcích se v Česku spustí nový televizní kanál
  • Warner  TV láká na filmové klasiky a populární seriály
  • Vysílat bude nepřetržitě a naladit si jej budete moct zdarma

S rychlým nárůstem popularity internetových streamovacích platforem už se v dnešní společnosti příliš nediskutuje o tom, co se dává v televizi. Teoreticky to může změnit nový kanál, který si budete moct v Česku bezplatně naladit hned po Velikonocích – vysílání konkrétně startuje v úterý 2. dubna. Těšit se můžete na filmové a seriálové hity, které rozhodně znáte.

Oním kanálem je Warner TV společnosti Warner Bros. Discovery. Podle serveru MediaGuru, jenž byl přítomen na setkání firmy s novináři a partnery, se bude vysílat prostřednictvím celoplošného DVB-T2 v multiplexu 23 s pokrytím 99,6 % populace, a to v kvalitě SD. Vyšší rozlišení HD bude k dispozici pro odběratele placených služeb od poskytovatelů jako T-Mobile, Vodafone, PODA nebo SledovaniTV. Na seznamu zatím není zahrnuto O2 TV nebo Skylink, a jak informoval server Parabola, Warner Bros. Discovery s provozovateli těchto služeb intenzivně jedná.

warner tv distribuceFoto: parabola.cz

Vysílání stanice Warner TV bude zahájeno filmem Vesmírná Odysea, dle dostupných informací pak můžeme v budoucnu očekávat tematické večery – každé úterý se například máme těšit na sci-fi filmy, pátky budou vyhrazeny filmovým hitům a na superhrdinské trháky si budete muset vždy počkat až do neděle, píše MediaGuru. Co se pak týče seriálů, vysílány budou tituly jako Superdrbna nebo Uklízečka.

vesmirna odysea

„Warner TV bude místem, kde se budou setkávat fanoušci nové produkce i filmové klasiky. Každý měsíc mohou diváci čekat tematické cykly, filmy jako Batman nebo Gremlins, ale i obsah z vysílání HBO,“ uvedl podle portálu CzechCrunch Václav Paleček, ředitel distribuce Warner Bros. Discovery pro Česko a Slovensko.

„Pro všechny volně vysílané kanály máme strategii, že jejich obsah adaptujeme na míru danému trhu. Musíme nejprve spustit provoz a pak uvidíme, co funguje, a podle toho přizpůsobíme nabídku,“ prozradil generální manažer Warner Bros. Discovery Jamie Cooke. Obsah stanice, jež bude vysílat 24 hodin denně, si tak budou moct určitým způsobem ovlivnit i sami diváci.

Jak se na kanál Warner TV těšíte vy?

Zdroje: MediaGuru, Parabola, CzechCrunch

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)