Menu

Film Dunkirk má svůj vlastní interaktivní VR zážitek

Dunkirk je nadcházející film známého režiséra Chrise Nolana. Příští týden má premiéru, takže je jasné, že marketingové kolo je roztočené na plné otáčky. Tentokrát se k marketingu přidal i Google, když spolupracoval na interkativním VR zážitku pro WebVR. Spustit se dá zdarma v prohlížeči.

Dunkirk VR funguje na PC i v mobilu

Google se opět spojil se společností Warner Bros. Tentokrát kvůli chystanému filmu Dunkirk. Jelikož se jedná o projekt založený na WebVR, tak není potřeba stahovat žádné dodatečné aplikace, pokud tedy ještě nemáte v telefonu nainstalované Služby Google VR, které zpřístupňují mobilní virtuální realitu. Stačí jen navštívit v prohlížeči Chrome stránku Dunkirku. K vyzkoušení není potřeba ani headset pro virtuální realitu. Spustit jde i normálně v prohlížeči počítače nebo telefonu. Na mobilu pak podporuje levnější Google Cardboard, i dražší Google Daydream.

Stejně jako film, tak i interkativní zážitek se odehrává v druhé světové válce, konkrétně se zaměřuje na evakuaci vojáků z francouzského Dunkerku. V rámci VR se pak uživatel zhostí role jednoho z vojáků, úkolem je přežít a uniknout zpátky do Británie.

Hříčka je rozdělena na dvě části, v první se musíte pomocí povelů dostat přes pláž. Druhá se pak zaměřuje na hledání vojáků na moři. Na začátku si můžete vybrat, jestli budete hrát online, nebo s kamarádem. Existují tak dvě rozdílné verze zážitku. Buď například utíkáte před nepřátelskými letadly, nebo je naopak označujete.

Těšíte se na film Dunkirk? Vyzkoušíte tuto VR hříčku?

Zdroj: blog.google

 

Komentáře

Viktor_pika

Viktor Špička 2

11.7.2017 18:52

Tak dvě věci mimo, Google VR do mobilu instalovat nebudu a pak otáčení stránky horizontálně… WTF. Díky za info.

Daevis

David TrlicaRedaktor 49

11.7.2017 19:12

Ano, máte pravdu, služby Google VR máme v telefonu nainstalované dlouhodobě, takže nám to ani nepřišlo. Doplnili jsme to do zprávy.

RSS (komentáře k článku)