TOPlist

Aplikace Files od Googlu nabídne zašifrovanou a zaheslovanou složku

Files od Googlu zamykatelná složka

Oblíbený mobilní nástroj Files od Googlu by měl v jedné z nadcházejících verzí přinést funkci, která je velmi populární u ostatních správců souborů. Jde o možnost zamykat některé složky či soubory tak, aby k nim neměl přístup nikdo jiný kromě jejího majitele / zakladatele. Třeba pomocí PINu či hesla. Efektivní správce a vyhledávač souborů od Googlu nabídl ve verzi v1.0.315 některým uživatelům novou volbu „Safe Folder“, která přesně toto umožňuje. Nám se zatím novinka neukázala, ale předpokládáme, že v češtině bude nový prostor v aplikaci Files od Googlu pojmenován jako Zamykatelná složka či nějak podobně.

Vytvoření této zaheslované složky bude ve spodní části sekce Procházet. Bude potřeba zadat čtyřmístný PIN, u kterého aplikace upozorní, že je nutné si jej zapamatovat. Bez něj se pak nedá do složky nijak jinak dostat. Jakmile bude zamykatelná složka v aplikaci Files od Googlu vytvořená, lze do ní přesouvat soubory. K obsahu pak nemají přístup ostatní aplikace či weby a ani jiní lidé, kteří by vzali telefon do ruky. Fyzicky je složka uložena v hlavním adresáři pod jménem .FilesByGoogle a soubory v ní jsou opravdu šifrovány. Zapomenutý PIN by tedy skutečně zamrzel.

Files by Google
Files by Google

Adresář v telefonu zůstane i po případném odinstalování aplikace. V takovém případě ale zaniknou přístupové vazby a opětovně nainstalovaná aplikace se k souborům nedostane. Při vytvoření nové zamykatelné složky jsou do adresáře přidávány nové soubory, ke starým se už ale dostat nedá.

Používáte už nějakého správce s uzamykatelnou složkou?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)