Menu

Fallout Shelter: hra se slavným jménem zamíří i na Android

Kdo z PC hráčů by neznal Fallout, tato legendární postapokalyptická hra se příští rok dočká, fanoušky již netrpělivě očekávaného, čtvrtého dílu. Mezitím si však příznivci této herní série budou moci zkrátit čekání na “plnohodnotný” Fallout jeho variací, určenou pro mobilní telefony a tablety.  Fallout Shelter, jak se novinka jmenuje, bude však oproti svému “dospělému” vzoru zaměřen poněkud jinak – hlavním úkolem hráče je zde totiž vybudovat prosperující a plně funkční kryt. Základem je přitom opatřit obyvatelům tohoto krytu jídlo, vodu a elektřinu, tedy základní věci pro jejich přežití a spokojený život. Dalším důležitým úkolem hráče je pak přiřazovat jednotlivým obyvatelům krytu práce, pro něž mají nejlepší předpoklady. Ti své schopnosti pak mohou zlepšovat postupným získáváním vyšších úrovní.

Sami tvůrci přiznali, že se při tvorbě Fallout Shelter nechali inspirovat tituly jako XCOM či FTL, což je konec konců patrné již při prvním pohledu na videa a screeshoty ze hry. Hra je postavena na free to play modelu financování, což by mohlo podstatnou část hráčů odradit i od jejího pouhého vyzkoušení. To by však mohla být škoda, jelikož jediné, co půjde přes mikrotransakce ve hře zakoupit jsou takzvané Lunch Boxy, které by však ve hře neměli hrát zásadní roli a tak by hráče nemělo nic nutit do Fallout Shelter investovat reálné peníze.

Hra je již dostupná pro zařízení běžící na konkurenční platformě iOS, pro Android má být ovšem také dostupná. Bohužel ale prozatím neznáme přesné datum dostupnosti pro operační systém se zeleným robotem v čele.

Co na hru Fallout Shelter říkáte?

Zdroj: AndroidAuthority.com

 

Komentáře

Lukas

Lukas

16.6.2015 10:15

Jako milovník série Fallout (hlavně tedy prvních dvou dílů) se na hru moc těším (až vyjde na android). Hry tohoto stylu (Simpsons Tapped Out) moc rád nemám, hlavně kvůli mikrotransakcím a nutnosti připojení k internetu. Ale co jsem viděl záběry z hraní FS, hra by hráče neměla do nakupování nutit, navíc se dá hrát bez připojení k internetu, což je skvělé.

Brahmína

Brahmína

16.6.2015 10:35

Fallout 4 příští rok? Jsem myslel, že má vyjít v listopadu

Cheaterboy

Cheaterboy

16.6.2015 10:40

Přesně! Kdo nehrál první dva díly tak vůbec nemůže tušit jak moc AWESOME série Fallout je.

SeppWinkler

SeppWinkler

16.6.2015 11:02

Presne ako píše autor článku: IAP = koniec záujmu. Nech sú féroví a dajú tomu cenu. Potom sa rozhodnem, kúpim / nekúpim, takto rozhodli za mňa :)

pigzor

pigzor

16.6.2015 11:17

Je jasny, ze na tom vyvojari budou chtit vydelat, takze urcite lunchboxy budou suplovat neco jako doplnovani energie, bez ktere nepujde hrat a nebo budou zkracovat nejaky casy na staveni mistnosti ala dungeon keeper. Tak ci tak, herni omezeni tam bude, PR kecum neverim.

mixky

mixky

16.6.2015 12:04

Lunchboxy si ani nemusis kupovat-jsou jako odmeny za ukoly. A obsahuji jenom nove obleceni a zbrane, ktere muzes najit v pustine. Staveni mistnosti je instantni :)

beda

beda

16.6.2015 13:12

Cim se de vic do hloubky, tak roste mnozstvi sutru a rostou i naklady na odstraneni.

Trip

Trip 0

z aplikace
16.6.2015 13:59

Spíš kdyby pustili Fallout 1 a 2 na Android. :-)

Marem

Marem

z aplikace
16.6.2015 15:44

pigzor: lunchboxy dávají JENOM oblečení atd, místnosti se staví okamžitě, potvrdili to vývojáři na E3 :) platí se JEN za lunchboxy

sklíčený androiďák

sklíčený androiďák

16.6.2015 18:05

Dalsi stupidni casualky, plošinovka, 5ti minutovka, plná mikrotransakcí. Hlavně, že se výkon pořád zvyšuje, ale hry, které by výkon využili skoro žádné. Dříve mi připadalo, že co měsíc, to pořádná hra (nfs shift, modern combat, nova, gangstar aj) a teď ? Možná ta MOBA hra (na název si nevzpomínám) za něco stojí, ostatní jsou jen stupidní hry.

Jimyks

Jimyks

16.6.2015 21:41

Hraju to na iPhonu a mužu opravdu potvrdit, že hra je opravdu celá zadarmo. Dokonce i rushe na produkci jídla, energie atd. jsou zadarmo. Čím víc je používáte tím větší je riziko, aby jste to nemohly používat pořád, že se něco stane tzv. požár, brouci atd.. Jediná položka co si můžete koupit jsou ty boxy. Vlastně bych to ani nezjistil kdybych se neštoural někde v nastavení. Je příjemné, že vám to hra ani necpe. Můžu jen do budoucna doporučit. :)

MrK

MrK

16.6.2015 21:48

Fallout 4 vyjde letos v listopadu,aspoň podle toho co rikali ted na E3..Hra je super a nevěřím tomu ze zrovna bethesda by chtela vydělávat na mobilních hrách. Microtransekce tam dali podle me jen tak, nemeli by mít zásadní vliv na průběh hrou..Už aby to vyšlo na Android:-)

Sentir

Sentir

16.6.2015 23:23

Nevim, nevim hraju od včerejška, ale dost výrazně mi tam chybý funkce jako například napadání jiných vaultů (jak hráčů tak AI) nebo kdyby se dalo s jinými vaulty aspoň obchodovat (posílat karavany s brahmíny apod.), takhle mi hra přijde dost nudná a bez cíle, zatím nemám žádnou motivaci budovat dál, jedinou motivací by mohlo být objevování nových místností, dál pak můžu sbírat oblečení a další věci, které mi budou vesměs k ničemu…

Aries

Aries

17.6.2015 16:30

Podle oficialniho Twitteru na Android “in several months” :(
https://twitter.com/bethesdastudios/status/610850052454551552

štastní hrač

štastní hrač

28.7.2015 13:13

moc se tešim na fallout shelter snad budou veci jako vylepšovaní aby trvalo max 10 min strašne se teším na android fallout snad doba dudovaní nebude tak dlouho trvat snat me poslachnete

Daidalos

Daidalos

10.8.2015 15:37

Měl by vyjít už 13.8.2015

Hráč

Hráč

14.8.2015 0:13

Tak nevím ale mám pocit, že bez lunchboxů jsi hráč zcela v …. jediné zbraně a armor který jsem dostal byl právě z lunchboxů, hrdinu jsem nechal hodinu toulat v pustine a krom nějakých drobných(víček) nedonesl nic

RSS (komentáře k článku)