Facebook to s VR a AR myslí vážně, pracuje na nich pětina zaměstnanců

Na Facebook VR/AR pracuje pětina zaměstnanců

Od doby, kdy Mark Zuckerberg koupil za dvě miliardy dolarů společnost Oculus uplynulo 6 let. Celý fenomén VR a AR (virtuální a rozšířená realita) začínal opravdu pomalu, a proto Facebook nevyčlenil velkou divizi na vývoj. V roce 2017 měla celá divize okolo 1000. Dle informací od deníku The Information na Facebook VR/AR nyní pracuje pětina všech zaměstnanců po celém světě.

Jedna pětina představuje okolo 10 000 zaměstnanců, kteří nyní vyvíjí VR a AR v tzv. Reality Labs. Mark Zuckerberg Oculus kupoval s vizí, že z VR a AR udělá celosvětový fenomén. O světovém fenoménu se rozhodně nedá mluvit, avšak cenovky virtuální reality se neustále snižují a snižují. Co víc, dle aktuálních informací se funkce VR a AR neustále zlepšují a vyvíjí.

Minulý rok Facebook představil Oculus Quest 2, který přinesl výrazné zlepšení po všech stránkách oproti svému předchůdci představenému před třemi roky. Fakt, že na Facebook VR/AR pracuje pětina zaměstnanců, ukazuje posun virtuální reality a hlavně snahu Facebooku o masového rozšíření. Kdo ví, možná se v příštích letech dočkáme VR a AR za velmi příznivé ceny i s funkcemi, o kterých se nám dnes ani nezdá.

Jaký máte názor na VR a AR?

Jan Kaláb
O Autorovi - Jan Kaláb

Síťařina ho nebavila, tak vzal do ruky tužku, papír a telefon. Coby vystudovaný odborník na IT měl Honza skončit v korporátu s velkým „K“ a… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)