Facebook umožní přenos fotografií do aplikace Google Fotky

facebook google fotky

Facebook nyní umožňuje exportovat všechny fotky z vašeho profilu do aplikace Google Fotky. Snaží se uvést projekt do provozu už několik měsíců a jeho záměr je jasný – usnadnění přenosu dat mezi jednotlivými ekosystémy. Spolupracují na něm firmy jako Apple, Microsoft, Google, Twitter a samozřejmě Facebook.

Facebook uvedl, že je nástroj open-source a je dostupný pouze některým uživatelům v Irsku, přičemž ve zbytku světa bude dostupný začátkem roku 2020. Americký gigant taktéž dodává, že bude nástroj fungovat s dalšími službami. Není tak těžké uhodnout, které jsou na seznamu nejvyšších priorit – iCloud a OneDrive.

Facebook také čelil obvinění, že se příliš nezajímá o soukromí uživatelů a nedrží se právních předpisů týkajících se přenosu dat. Američtí senátoři letos představili nový zákon, který by společnost donutil přenášení dat z jedné platformy na druhou.

Využijete export Facebook fotek do aplikace Google Fotky?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)